Carling Cup, polufinale, 20.01.2009, 21:00 h
Manchester United 4:2 Derby County
Derby County

Manchester United u finalu čeka Spurse

Marin Vuković • utorak, 20.01.2009.

Večeras smo saznali prvog finalistu ovosezonskog izdanja engleskog Carling kupa, nakon visoke pobjede nad Derby Countyjem put na Wembley izborio je Manchester United. Tamo će se, ne bude li sutra veće senzacije, sastati s momčadi Tottenhama.

Premda su u prvoj polufinalnoj utakmici prije gotovo dva tjedna nogometaši Derby Countyja iznenadili United i slavili s 1:0, bilo im je jasno da će se morati itekako pomučiti kako bi s Old Trafforda otišli netaknute mreže.

Menadžer Uniteda Alex Ferguson na travnjak je poslao izmiješanu momčad, priliku dao nekim igračima koji nisu u prvom planu, ali i takav sastav Crvenih vragova pokazao se prejakim za ne tako uvjerljivog drugoligaša.

Vezane vijesti

Obrana gostiju odolijevala je do 16. minute kada je Nani "bombom" s preko 20 metara donio vodstvo Unitedu, a potom su John O'Shea i Carlos Tevez do odlaska na odmor povisili na nedostižnih 3:0 i utamica je već tada bila praktički riješena.

Zadovoljan visokim vodstvom United je spustio u brzinu niže i održavao prednost sve do same završnice, a tada smo u samo desetak minuta vidjeli čak tri pogotka. Prvo je Giles Barnes iz jedanaesterca donio nadu Derby Countyju, no odmah zatim kazneni udarac dosuđen je i za United, a Cristiano Ronaldo pogađa za 4:1.

Konačnih 4:2 postavio je Barnes iz sjajnog slobodnog udarca, no za više od toga i eventualan produžetak nije bilo vremena. Prvog dana ožujka Manchester United će istrčati na Wembley u utrci za još jednim trofejem, a s druge strane najvjerojatnije će stajati Tottenham.

Spursi u srijedu igraju drugu polufinalnu utakmicu protiv Burnleya i već su jednom nogom u finalu, budući da su u prvoj utakmici slavili s 4:1.