Carling Cup, polufinale, 21.01.2009, 20:45 h
Burnley 3:2 Tottenham
Tottenham

Tottenham izbjegao veliku sramotu

Marin Vuković • srijeda, 21.01.2009.

Kako su se samo prevarili igrači Tottenhama misleći da su nakon pobjede od 4:1 u prvoj utakmici polufinala Carling kupa odradili posao! Drugoligaš Burnley je u uzvratnoj utakmici večeras anulirao prednost Spursa, odveo utakmicu u produžetke, u kojima su Spursi u posljednji trenutak uspjeli spasiti živu glavu.

Samo dvije minute, 120 sekundi, dijelilo je Burnley od velikog nogometnog podviga i plasmana u finale Carling kupa na Wembleyu. Nakon nevjerojatne utakmice Tottenham se uspio spasiti i u produžecima ipak postići pogotke vrijedne sraza s Manchester Unitedom. Spursi će tako ipak imati priliku obraniti trofej koji su osvojili prošle sezone pod vodstvom Juande Ramosa.

Harry Redknapp se kockao i kocka mu se umalo nije isplatila, izmijenio je čak šest igrača iz momčadi koja je odigrala susret s Portsmouthom i to se moglo pokazati kobnim. Vedrana Ćorluke uopće nije bilo u sastavu dok je Luka Modrić odigrao 65. minuta i bio jedan od boljih pojedinaca, a zatim je zamijenjen Romanom Pavljučenkom.

Burnley je do vodstva došao u 34. minuti pogotkom Robbieja Blakea iz dalekometnog slobodnog udarca, a kada je u 72. minuti Chris McCann povisio na 2:0, stvari su počele mirisati na senzaciju. Prepuni Turf Moor nosio je igrače Burnleya i do trećeg pogotka, kojeg je dvije minute prije kraja postigao Jay Rodriguez i utakmica je prema pravilima Carling kupa otišla u produžetke.

Domaćin se hrabro držao sve do 118. minute utakmice kada se san rasplinuo poput balona od sapunice. Prvo je Roman Pavljučenko smanjio na 3:1, a dok su se igrači Burnleya snašli Jermaine Defoe postavio konačnih 3:2. U finalu Carling kupa na Wembleyu prvog će se dana ožujka sastati Manchester United i Tottenham.