Perinčić učinkom na vrhu

Branimir Korać • utorak, 27.01.2009.

Hrvoje Perinčić ostvario je najzapaženiji učinak među hrvatskim košarkašima koji nastupaju u europskim košarkaškim prvenstvima. Međutim, niti njegova sjajna večer nije pomogla Toulonu u izbjegavanju poraza na domaćem parketu protiv Pau Ortheza...

AUSTRIJA

Jurica Dražović (St. Pölten): U 16. kolu austrijskog prvenstva važnu pobjedu upisao je St. Pölten na svom parketu protiv Furstenfelda. Favorizirani gosti poraženi su 85:83. Jurica Dražović igrao je kod pobjednika 30 minuta i ubacio sedam poena (2/4 za dva, 3/4 slobodna) uz pet skokova.

Milan Stegnjaić (Oberwart): Vodeći Oberwart gostovao je kod posljednjeplasiranog UBSC Graza i upisao očekivanu pobjedu 73:67. Milan Stegnjaić kod Oberwarta odigrao je ponajbolju utakmicu ove sezone, igrao je 29 minuta i ubacio 14 poena (4/7 za dva, 2/3 za tri) uz četiri skoka.

Marko Morić (Oberwart): Solidnu predstavu u pobjedi protiv Graza odradio je i Marko Morić. On je pa na terenu proveo 23 minute i ubacio 11 poena (4/11 za dva, 3/4 slobodna) uz pet skokova.

BELGIJA

Jure Lalić (Spirou Charleroi): U derbiju 17. kola Charleroi je poražen na gostovanju kod Aalstara 82:72. Kod gostiju se malo tko istaknuo pa je tako i Jure Lalić odigrao ne posebno dobro i za 16 minuta ubacio četiri poena (2/2 za dva, 0/1 za tri) uz tri skoka.

CIPAR

Ivan Grgat (Achilleas): Grgatov Achilleas poražen je na gostovanju kod Ethe 96:87. Etha je tako stigla do važne pobjede koja ju odmiče s dna ljestvice. Grgat je igrao 24 minute i za to vrijeme bio najbolji pojedinac kod poraženih s 22 poena (8/16 za dva, 1/2 za tri, 3/3 slobodna) i šest skokova.

Marko Car (Etha): Etha je stigla do vrlo vrijedne pobjede protiv Achilleasa, a Marko Car nosi velike zasluge za to. Igrao je 35 minuta i ubacio 21 poen (5/10 za dva, 2/5 za tri, 5/6 slobodna) uz tri skoka i dvije ukradene lopte.

Mate Skelin (Keravnos): U velikom derbiju ciparskog prvenstva AEL je u Limassolu na svom terenu poražen od Keravnosa 78:74. U redovima pobjedničke momčadi svega sedam minuta dobio je Mate Skelin koji ih je iskoristio za dva poena (1/1 za dva) i dva skoka.

ČEŠKA

Denis Mujagić (Podebrady): Iznenađujuće visoku pobjedu ostvario je Podebrady na gostovanju u Pragu kod USK-a. Gosti su slavili s visokih 82:56, a Denis Mujagić u pobjedi je sudjelovao devet minuta i ubacio pet poena (1/1 za dva, 1/3 za tri) uz dvije ukradene lopte.

FRANCUSKA

Hrvoje Perinčić (Hyeres Toulon): Hyeres Toulon upisao je još jedan razočaravajući poraz. Ovaj put nadigrao ih je u gostima Pau Orthez i slavio 97:92. Hrvoje Perinčić igrao je sjajnu utakmicu, ali nije pomoglo, u igri je proveo 38 minuta i ubacio 26 poena (3/6 za dva, 4/8 za tri, 8/12 slobodna) uz osam skokova i tri ukradene lopte.

NJEMAČKA

Jasmin Perković (Oldenburg): U 18. kolu njemačke Bundeslige iznenađenja nije bilo. Oldenburg je s lakoćom slavio na gostovanju kod Giessena 83:70 i ostao na drugoj poziciji. Jasmin Perković igrao je 20 minuta i ubacio devet poena (3/8 za dva, 1/1 za tri) uz dva skoka i dvije asistencije.

GRČKA

Nikola Vujčić (Olympiakos): Odlična partija našeg reprezentativca koja je trenutno vodećoj momčadi donijela 17 poena, pet skokova i pet asistencija (4/8 za dva i 9/10 u slobodnim bacanjima). 27 minuta na terenu bilo je dovoljno da Vujčić postane jedna od tri glavne karike u pobjedi Olympiakosa protiv velikog rivala Arisa.

Damir Mulaomerović (PAOK): I drugi Hrvat u grčkoj ligi zablistao je u pobjedi svoje momčadi protiv slabašne Trikale. Iako je 100-postotan učinak u slobodnim bacanjima pojačao dojam, Mulaomerovićeva statistika od 17 poena, četiri skoka i pet asistencija u 29 minuta ponovno ga stavlja među najbolje igrače svoje ekipe.

Hrvoje Henjak (Rethimno): U pobjedu Henjakovog Rethimna nad Pangratijem u drugoj grčkoj ligi Hrvoje je u 17 minuta provedenih na terenu ugradio četiri poena i osam skokova (2/7 za dva).

Matija Češković (ICBS): Osam minuta u igri Češković je iskoristio za pet poena (1/1 za dva, 1/4 za tri) te jedan skok i asistenciju. Njegova momčad izgubila je od ekipe Kartela i Župića rezultatom 76:80.

Ivan Kartelo (KAOD): Nije se iskazao Kartelo kao njegov kolega Župić protiv Češkovićevog ICBS-a. Upisao je devet poena za 29 minuta uz učinak 3/4 u slobodnim i 3/3 za dva. Asistirao je četiri puta i upisao šest skokova.

Željko Župić (KAOD): Igrom Župića momčad je profitirala sa 16 poena i tri skoka (2/2 slobodna, 4/4 za dva, 2/3 za tri). Željko je na terenu proveo 21 minutu.

ITALIJA

Sandro Nicević (Benetton): Nicević je na parketu proveo 23 minute, tijekom kojih je ostvario skroman učinak od šest koševa (3/9 za dva), dva skoka i jedne asistencije.

Dalibor Bagarić (GMAC): GMAC je upisao šestu prvenstvenu pobjedu protiv posljednjeplasiranog Snaidera, a naš Dalibor Bagarić u igri je sudjelovao četiri minute, postigavši dva koša (1/1 za dva).

POLJSKA

Damir Miljković (Turow): Turow je u poljskom prvenstvu upisao još jedan težak poraz od momčadi koju bi morao svladati. Ovaj put svladao ih je Atlas sa 72:55. Damir Miljković nema razloga za dobro sjećanje na ovu utakmicu, igrao je 25 minuta i ubacio dva poena (0/2 za dva, 0/2 za tri, 2/5 slobodna) uz četiri ukradene lopte.

Kristijan Ercegović (Gornik): Više razloga za zadovoljstvo imao je Kristijan Ercegović koji je s Gornikom u derbiju začelja svladao PBG Basket 78:73. Ercegović je igrao 30 minuta i ubacio 11 poena (5/7 za dva, 1/1 slobodna) uz devet skokova, dvije ukradene lopte i dvije blokade.

Igor Miličić (Koszalin): Koszalin je ove sezone "crna mačka" brojnim klubovima, a sada su svladali u gostim jaku Poloniju 92:71. Igor Miličić igrao je 30 minuta, ostao bez poena (0/2 za dva, 0/3 za tri), a upisao je četiri asistencije te po dva skoka i izgubljene lopte.

RUMUNJSKA

Damir Milačić (Univ Mobitelco Cluj): Cluj je u rumunjskom prvenstvu na gostovanju tijesno sa 72:70 svladao bukureštanski Dinamo. Damir Milačić nije previše igrao, sudjelovao je 13 minuta i ubacio dva poena (1/1 za dva) uz dvije asistencije.

RUSIJA

Ivan Tomas (Lokomotiv Rostov): Rostovski Lokomotiv upisao je neočekivani domaći poraz od Eniseja 104:98. Uništio ih je Kaspars Kambala s 42 poena i 13 skokova, a Rostovu nije pomoglo niti 35 poena Rawlea Marshalla. Ivan Tomas kod poraženih igrao je 33 minute i ubacio sedam poena (1/3 za tri, 4/4 slobodna) uz tri asistencije i dva skoka.

Krešimir Lončar (Uniks Kazan): Uniks je dugo bio ravnopravan CSKA i poražen je s nevelikih 75:68. Krešimir Lončar bio je prvo ime kod momčadi iz Kazana sa 17 poena (6/10 za dva, 5/5 slobodna), četiri skoka i dvije ukradene lopte.

Marko Popović (Uniks Kazan): Uz Lončara jedini igrač s dvoznamenkastim brojem poena kod Uniksa bio je Marko Popović. On je igrao 14 minuta i ubacio 13 poena (1/3 za dva, 2/4 za tri, 5/6 slobodna) uz dvije asistencije.

SLOVAČKA

Dario Livajić (Prievidza): Vodeća Prievidza nije imala problema na gostovanju u Košicama. Slavila je 92:64, a Dario Livajić za 24 minute ubacio je 11 poena (5/7 za dva, 0/1 za tri, 1/1 slobodna) uz sedam skokova i dvije blokade.

Antonio Bičvić (Handlova): Veliku utakmicu odigrao je Antonio Bičvić u pobjedi Handlove protiv Nove Vesi 85:75. Naš internacionalac je nastupio svih 40 minuta i ubacio 32 poena (7/10 za dva, 3/5 za tri, 9/9 slobodna) uz dvije asistencije.

Jure Lozančić (Nova Ves): Kod poražene Nove Vesi Jure Lozančić dobio je 22 minute. U to vrijeme ubacio je sedam poena (2/4 za dva, 3/4 slobodna) uz tri skoka.

Dominik Štefanac (Dolny Kubin): Dolny Kubin i nakon ovog kola ostaje prikovan za dno ljestvice. Tijesno je poražen u Bratislavi kod Intera 87:85, a nije mu pomogla niti sjajna igra Dominika Štefanca koji je ubacio 26 poena (11/15 za dva, 1/3 za tri, 1/3 slobodna) uz 16 skokova i dvije asistencije.

Rudolf Jugo (Dolny Kubin): Vrlo dobru utakmicu odigrao je i Rudolf Jugo u porazu kod Intera. Jugo je dobio 34 minute i ubacio 16 poena (3/12 za dva, 2/5 za tri, 4/6 slobodna) uz sedam asistencija i pet skokova.

Ivan Škara (Banska Bystrica): Pezinok je u svojoj dvorani pregazio Bansku Bystricu s 99:65. Ivan Škara kod poraženih igrao je 35 minuta i ubacio 11 poena (5/15 za dva, 0/4 za tri, 1/1 slobodna) uz osam skokova.

Dražen Klarić (Chemosvit): Jedan od najzaslužnijih za pobjedu Chemosvita protiv Komarnog 84:73 je Dražen Klarić. On je igrao 32 minute i ubacio 18 poena (8/14 za dva, 0/1 za tri, 2/5 slobodna) uz 15 skokova.

Ivan Barišić (Komarno): Kod poraženog Komarnog Ivan Barišić za 19 minuta ubacio je devet poena (3/6 za dva, 0/1 za tri, 3/4 slobodna) uz tri skoka i tri asistencije.

Goran Marić (Komarno): Manju minutažu od Barišića imao je Goran Marić koji je igrao 12 minuta. U tih 12 minuta ubacio je šest poena (3/3 za dva) i dodao tri skoka.

ŠPANJOLSKA

Mario Stojić (ViveMenorca): Menorca je upisala očekivani poraz na gostovanju kod Joventuta koji je lako slavio 92:74. Mario Stojić kod gostiju igrao je 31 minutu i ubacio je sedam poena (2/5 za dva, 0/3 za tri, 3/4 slobodna) uz četiri skoka.

Marko Banić (Iurbentia Bilbao): Tešku pobjedu izborila je Iurbentia na svom parketu protiv Ricoh Manrese. Uz dosta muke slavila je 97:93, a Marko Banić za 29 minuta ubacio je 19 poena (6/9 za dva, 1/1 za tri, 4/4 slobodna) čime je bio najefikasniji igrač kod domaćina.

Drago Pašalić (Iurbentia Bilbao): Drago Pašalić nakon nepovjerenja na početku sezone, polako dobiva značajniju minutažu. Protiv Manrese je igrao 16 minuta i ubacio osam poena (4/7 za dva, 0/1 za tri) uz dva skoka.

Damir Markota (Iurbentia Bilbao): Dobar posao odlaskom iz Menorce napravio je Damir Markota. U Iurbentiji je počeo vrlo dobro, a u susretu s Manresom igrao je 16 minuta i ubacio 11 poena (3/4 za tri, 2/5 slobodna) uz tri skoka.

Marko Tomas (Real Madrid): Real je u susretu s velikim brojem poena svladao Bruesu 110:100. Marko Tomas krenuo je u petorci i za 18 minuta ubacio devet poena (2/4 za dva, 0/2 za tri, 5/6 slobodna) uz tri asistencije.

Stanko Barać (Tau Ceramica): Derbi kola igran je u Vitoriji gdje je Tau Ceramica ugostila Unicaju. U dobrom susretu Tau je slavio 100:90, a Stanko Barać dobio je osam minuta, ostao bez poena (0/1 za dva) uz tri uhvaćena skoka.

ŠVEDSKA

Srđan Subotić (Sundsvall): Sundsvall se napokon pomaknuo s dna ljestvice i krenuo prema gore. Dogodilo se to nakon pobjede protiv visokoplasirane Uppsale 88:77 u kojoj je Srđan Subotić igrao 33 minute i ubacio 17 poena (3/8 za dva, 2/2 za tri, 5/6 slobodna) uz četiri asistencije, dva skoka i dvije ukradene lopte.

UKRAJINA

Jurica Žuža (Poltava): Poltava je upisala očekivani poraz od Kijeva 90:80. Jurica Žuža imao je problema s osobnim pogreškama te je igrao 23 minute i ubacio deset poena (5/6 za dva) uz dva skoka.