Novo slavlje Tomasa i Baraća

Goran Markuš • srijeda, 28.01.2009.

Iako smo još uvijek pod dojmom velike Cibonine pobjede nad talijanskom Sienom večeras su odigrana još dva euroligaška susreta. U onom ranijem potpuno očekivano slavila je Tau Ceramica našeg Stanka Baraća dok je pobjedu u velikom španjolskom ogledu odličnom završnicom odnio Real Madrid Marka Tomasa...

Sigurnom i potpuno zasluženom šestom uzastopnom euroligaškom pobjedom protiv Prokoma, usprkos odsutnosti njihovog ponajboljeg igrača, centra Thiaga Splittera Tau Ceramica je preuzela inicijalno vodstvo u euroligaškoj skupini E.

Gosti su se dobro držali uvodne tri minute, no na leđima Igora Rakočevića (20 poena) Tau Ceramica radi veliku 15:0 seriju i tako osigurava ogromnih +19 nakon samo deset minuta igre. Naredne dvije četvrtine bude se Daniel Ewing (19 poena) i Ronnie Burrell (16 poena, 6 skokova) koji čak i smanjuju zaostatak svoje momčadi na 11 poena uoči posljednje četvrtine.

Vezane vijesti

Uz nekoliko manjih u koju su savršeno ukomponirali i malo veću 10:0 seriju igrači Tau Ceramice završili su posao u posljednjih deset minuta igre i goste iz Sopota kući poslali sa velikih -22. Uz Rakočevića kod domaćina svakako treba spomenuti i dvojac Mirza Teletović (22 poena, 5 skokova) - Sergi Vidal (20 poena, 5 skokova), a značajnu ulogu imao je i naš Stanko Barać koji je tijekom 20 minuta na terenu upisao sedam poena uz deset skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Sjajnom igrom u završnici vrlo važnu pobjedu večeras su odnijeli i košarkaši Real Madrida koji su na svojem terenu svladali trenutno vjerojatno i najjačeg protivnika u skupini F, odličnu Regal Barcelonu.

Bilo je to gotovo idealno otvaranje Barcelona koja u devetoj minuti ima ogromnih +12, no domaćini se nisu predali i nakon deset minuta igre približavaju se na ipak prihvatljivijih sedam poena zaostatka. Nastavivši gdje su stali dvojac Sergio Llull (18 poena) - Felipe Reyes (15 poena, 6 skokova) predvodio je domaćine koji na odmor odlaze sa još ugodnijih -5.

Nakon vrlo izjednačenih deset minuta treće četvrtine domaćini na leđima fantastičnog Louisa Bullocka (18 poena) preuzimaju vodstvo i mirnijom igrom potpuno zasluženo u svoju korist privode susret kraju. Kod gostiju valja istaknuti odličan dvojac Juan Carlos Navarro (21 poen, 5 skokova, 4 asistencije) - Fran Vazquez (16 poena, 5 skokova) dok kod Real Madrida svakako moramo pohvaliti i našeg Marka Tomasa koji je svojih 19 minuta iskoristio za šest poena, dva skoka, dvije asistencije te čak tri ukradene lopte.