AZ zaboravio primati golove

Vedran Babić • nedjelja, 01.02.2009.

Vodeća momčad nizozemske lige, AZ, nastavila je svoj impresivan niz i u 20. kolu. U gostima kod Sparte ostvarila je svoju devetu uzastopnu pobjedu te povećala svoju prednost pred prvim pratiteljima na isto toliko bodova...

Inače vrlo dobre domaćine, Spartu, AZ je rutinski savladao s 2:0 i upisao 16. prvenstvenu pobjedu, čime je nastavio niz pobjeda isto kao i niz utakmica bez primljenog pogotka. Posljednji put obrana Louisa van Gaala kapitulirala je još sredinom studenog prošle godine! Strijelci u današnjoj pobjedi bili su Moussa Dembele u 65. i najbolji strijelac lige Mounir El Hamdaoui u 85. minuti.

Marokancu rođenom u Nizozemskoj to je 16. pogodak sezone, a AZ-ov fenomenalni niz ima sve preduvjete da se nastavi. U iduća dva kola, naime, u Alkmaaru gostuju Roda i Willem II.

Jučerašnji kiks Ajaxa ponudio je Twenteu mogućnost da pobjedom protiv Utrechta preskoči Kopljanike i zauzme drugo mjesto na ljestvici. Međutim, osmoplasirani Utrecht izvukao je četvrti uzastopni remi - 0:0, pa će se Twente s 41. osvojenim bodom morati zadovoljiti s diobom drugog mjesta.

U svojoj prvoj utakmici otkako ih je napustio trener Huub Stevens, PSV je s 3:0 trijumfirao u gostima kod pretposljednjeg De Graafschapa. Dva pogotka postigao je Ibrahim Afellay, a jedan Ola Toivonen, što je bilo dovoljno za desetu pobjedu kluba iz Eindhovena i povratak na peto mjesto s 35 bodova.

Tek drugu pobjedu domaćina u ovome kolu ubilježio je NEC, koji je s 1:0 porazio Feyenoord, kojeg je prije samo par dana preuzeo njihov sada već bivši trener Mario Been. Na samom izdahu utakmice, u trećoj minuti sučeve nadoknade, pobjednički pogodak postigao je Milano Koenders.