Juniori Splita na korak do FF Eurolige, Zadar ispao

Bernard Jurišić • subota, 14.02.2009.

Juniori Splita CO stigli su na korak od plasmana na završni turnir juniorske Eurolige. "Žuti" su na turniru u Beogradu pobijedili srbijanskog i slovenskog predstavnika i danas ih čeka borba za put u Berlin...

Konačno su se i splitske Gripe spomenule u kontekstu košarkaške Eurolige. Doduše samo juniorske, ali i to je veliki uspjeh za klub koji pokušava pronaći put prema vrhu hrvatske košarke.

Juniori splitskog kluba na turniru u Beogradu stigli su na korak do plasmana u Berlin, gdje će se igrati Final Four ovogodišnje Eurolige. Žuti juniori osvojili su prvo mjesto u svojoj skupini, pobijedivši srbijansku Lastu Zemun 71:68, te slovensku Union Olimpiju 79:66.

Splićane danas u polufinalu očekuje težak izazov protiv domaćina turnira, FMP-a, koji je također s dvije pobjede, protiv crnogorske Budućnosti i ruskog CSKA, osigurao plasman u polufinale. Pobjednik današnjeg okršaja, kao i bolji iz drugog polufinala kojeg igraju dva srbijanska kluba Hemofarm i Crvena zvezda, putovat će u Berlin početkom svibnja.

Na beogradskom turniru sudjelovali su i juniori Zadra, no nisu uspjeli osigurati polufinale. Pobijedili su ruski Himki 84:74, ali ih je poraz od Crvene zvezde (82:93) koštao polufinala.