Klasnić u killerovskom stilu

Maja Giljanović • subota, 14.02.2009.

Treći gol otkada je ljetos iz Werdera stigao u Nantes je u 24. kolu Le Championnata na gostovanju Kanarinaca u Valenciennesu postigao Ivan Klasnić...

Hrvatski je reprezentativac - "izvisio" je, međutim, u srijedu kada mu je izbornik Bilić pretpostavio Petrića, Olića, Eduarda, kasnije ozlijeđenog Kalinića i Mandžukića - Nantesu osigurao bod u Valenciennesu.

Klasnić je prije večerašnje utakmice upao u Elie Baupovu prvu momčad 14 puta - još je triput ulazio s klupe, a ostatak je utakmica propustio zbog ozljede koljena - ovo mu je treći gol nakon što je dvama golovima u završnici preokrenuo vodstvo Lyona u 17. kolu.

Vezane vijesti

Valenciennes je na Nungesseru na odmor otišao s golom prednosti (Schmitz u 14. minuti), a Klasnić je u 60. minuti sjajno prihvatio asistenciju Bekamenge, prevario dvojicu crvenih braniča i poentirao krasnim šutim kojem vratar Penneteau nije ni primirisao.

Bordeaux je kiksao na Chaban-Delmasu. U utakmici najefikasnijeg (39 golova) i najžalosnijeg (13) napada Le Championnata - Grenoble je za četiri gola slabiji čak i od "fenjeraša" Le Havrea - Žirondinci su poveli golom Chamakha u 60. prije nego im je dva boda ukrao Cesar u 76. minuti.

Kolo su obilježili remiji - 1:1 su, naime, završile i utakmice Rennesa i Nancyja te Caena i Lorienta.

Rennes je bod spasio u 87. minuti golom Brianda, dok su Caen (Savidan u 33.) i Lorient (Saifi u 47. minuti) četvrti put zaredom remizirali.

Auxerre je napokon slavio na svom l'Abbe Deschampsu. Fernandezova momčad svoje navijače nije obradovala još od 11. studenog (Sochaux), ali večeras je žrtvu pronašla u Lilleu.

LOSC - Marko Marić nije otputovao u Burgundiju zbog ozljede pete - je prekinuo niz od devet utakmica zaredom (pet pobjeda i četiri remija) bez poraza, a trijumf Auxerrea su potpisali Poljak Jelen u 30. i Marokanac Chafni u 34. minuti.

Nice je preokrenula protiv Le Mansa. U utakmici povišenih tenzija - i jedni i drugi su utakmicu završili s devetoricom u polju nakon isključenja Cerdana i Remyja u 76. minuti - na Leon-Bolleeu su slavili svoju samo drugu pobjedu u zadnjih 10 gostovanja, a izvukli su se u zadnjih 15 minuta.

Vodeći gol Helstada iz 51. minute anulirao je Fae u 75., a čovjekom odluke se u 89. minuti pokazao Traore kojeg je trener Antonetti u igru ubacio niti 20 minuta ranije.