Paris Saint-Germain 2:1 Saint-Étienne
Saint-Étienne

Parižani brinu Lyon

Maja Giljanović • subota, 14.02.2009.

Paris-Saint-Germain je pobjedom protiv Saint-Etiennea u 24. kolu izbio na drugo mjesto Le Championnata te na najmanje 24 sata smanjio zaostatak za Lyonom na samo bod...

Dvostruki je protiv 10-erostrukog prvaka slavio pred 42.000 navijača na rasprodanom Parku prinčeva golovima Sakha u 26. i Clementa u 37., dok je za les Vertse strijelac kratkotrajnog izjednačenja u 33. minuti bio Payet.

Parižanima je ovo četvrta uzastopna pobjeda (Nantes, Caen, Sochaux), a u Le Championnatu pred svojim navijačima ne znaju za poraz od listopada (Toulouse), s tim da je u Parizu gubio među ostalima i Lyon (1:0).

Vezane vijesti

Pobjeda protiv Saint-Etiennea je tim vrednija jer je izborena s prvim strijelcem PSG-a i drugim lige Guillaume Hoarauom (13 golova) zbog lakše ozljede koljena na klupi sve do 15-tak minuta prije kraja.

Le Guenu je, međutim, golom - prvijencem u sezoni i drugim ukupno otkada je prije tri sezone bivši veznjak Lyona stigao iz Glasgow Rangersa - na povjerenju zahvalio 24-godišnji Jeremy Clement.

Prvi je ovo trijumf PSG-a protiv Saint-Etiennea još od rujna 2000. i prvi put nakon sezone 2003./2004. da PSG bilježi četiri pobjede zaredom - predstave u prvom redu Sessegnona, Makelelea i Giulyja jamac su za još i više.