Liga prvaka, Glavna runda, 2, 5. kolo, 28.02.2009, 17:30 h, Chambery, La Phare
Suci: Abrahamsen i Kristiansen (Norveška)
26:30(12:16) RK Zagreb
RK Zagreb

Zagreb korak do četvrtfinala

Vedran Attias • subota, 28.02.2009.

Zagreb CO je slavio protiv Chamberyja u Francuskoj četiri razlike i tako im, s kamatama, vratio za poraz u Ledenoj te napravio veliki korak prema četvrtfinalu. Naime, Zagrebu je još "samo" potrebna domaća pobjeda protiv Celja i kazni, rezanja ugovora i ostaloga - neće biti...

UKUPNO3003/32

Zagreb Croatia Osiguranje u Francusku je došao po pobjedu od tri ili više golova razlike i - uspjeli su. Momčad koja je prije samo dva tjedna slavila u Ledenoj dvorani u Zagrebu glatko je poražena na domaćem terenu. Chambery nije niti jednom poveo cijelu utakmicu, a zagrebaši su vrlo rano ostvarili potrebnu prednost i uz, manje i veće probleme, uspjeli ju zadržati cijelu utakmicu.

Zagrebaši su dobro otvorili susret i, kao i u Zagrebu, vrlo rano pobjegli na dovoljnih - plus tri. Tonči Valčić je odlično krenuo s dva pogotka da bi se potom ozlijedio, no lijevi vanjski se nešto kasnije vratio u igru, a prednost je i dalje ostala ista. Igrač koji je (nekoliko puta) uništio naše u Zagrebu Daniel Narcisse zabio je tri gola od prvih pet domaćina da bi potom - stao.

U 15. minuti naši su pogotkom Džombe otišli na četiri razlike dok su Francuzi golovima iz sedmeraca držali priključak. Šego tada skida jedan sedmerac, no unatoč tome Chambery se golom Jolija približava na 9:11. Škof ulazi u seriju obrana u posljednjih desetak minuta prvog dijela pa tako Zagreb u 28. minuti ima dotad najvećih plus pet - 15:10.

Francuzi zabijaju dva pogotka u zadnjoj minuti, no pogodak danas vrlo dobrog Balića sa zvukom sirene postavlja konačan rezultat prvih 30 minuta - 16:12. Zagrebaši nisu ušli dobro u nastavak, ali Horvat s čak četiri gola u samo par minuta drži Zagreb u prednosti.

Kada je Joli iz sedmog sedmerca smanjio na 17:18 činilo se kako će prvak Hrvatske ponovno prokockati teško stečenu prednost, no - ne večeras. Standardno najbolji Zagrebaš Kiro Lazarov, Horvat i Balić, i sve to dok je Špoljarić bio dvije minute vani, zabijaju i vraćaju rezultat na željenih i vrlo ugodnih - 22:18. Posebno je lijep bio pogodak Balića iz kontre, ali na isti način odgovorio je Joli pogotkom iza leđa s desnog krila.

Klupa Zagreba na čelu s Maglajlijom poslala je Horvata na Narcissea i to se pokazalo kao pun pogodak jer su napadi Francuza bili puno teži i domaćini su se mučili u realizaciji. Sjajni Makedonac Kiro Lazarov održava našu momčad u prednosti s četiri gola u nizu, a naši su propustili osigurati pobjedu šest minuta prije kraja kada je Horvat promašio zicera da bi potom Vukić bio neozbiljan.

Svoj jedanaesti gol Lazarov zabija s crte sedam metara tri minute prije kraja i na semaforu piše 25:29, no odlični Busselier brzo smanjuje na "minimalnih" tri razlike. Minutu i pola prije kraja, zagrebaši su imali napad za konačno rješenje utakmice, ali Horvat promašuje s krila.

N'Diaye je, na sreću za Zagreb, odlučio preuzeti odgovornost i njegov udarac Škof - brani. Ivano Balić potom zabija na drugoj strani i tako postavlja konačnih 30:26.

Kao i inače, kod Zagreba je najefikasniji bio Kiro Lazarov s jedanaest pogodaka, pet je dao Ivano Balić, a četiri je dodao Zlatko Horvat. Što se tiče domaćina, sedam golova dao je Joli, po šest su dodali Busselier i Detrez dok je Narcisse zaustavljen na četiri.

Sudbina zagrebaša je sada u - njihovim rukama. 7. ožujka u Zagrebu gostuje Celje i stvar je jasna: Zagrebu treba pobjeda protiv lošije momčadi i četvrtfinale je sigurno. Uz pomoć pune dvorane, Ledene ili možda Arene Zagreb, Zagreb je ogroman favorit. Veliki dio posla obavljen je u Francuskoj, a sada je ostalo tek staviti šlag na tortu uz pitanje: kako je Zagreb izgubio od Francuza u Zagrebu jer je očito kako je naš prvak - bolji. Malo se toga promijenilo u klubu od te utakmice ili...

5. kolo, Grupa 2: Chambery - Zagreb 26:30