Gol Klasnića nije bio dovoljan

Maja Giljanović • subota, 28.02.2009.

Gol hrvatskog reprezentativca Ivana Klasnića nije se pokazao dovoljnim da Nantes ubilježi prvu pobjedu na njihovom La Beaujoireu nakon gotovo tri mjeseca. Kanarincima je Grenoble u petoj minuti sudačke nadoknade preoteo bod...

Klasnić je nakon dolaska iz Werdera prvi put francuske mreže proparao protiv Lyona u 17. kolu, preokrenuo je tada u prosincu 28-godišnjak sam-samcat vodstvo Lavova (2:1), a treći gol koji je utrpao Valenciennesu u 24. kolu pokazao se dovoljnim za bod u gostima.

Ovog je puta Klasnić svojim četvrtim golom u Le Championnatu Nantes pogurnuo prema prvoj pobjedi pred njihovim navijačima nakon baš Lyona. U međuvremenu su remizirali sa Sochauxom i Caenom te izgubili od Bordeauxa i PSG-a.

Grenoble im je stigao baš kao naručen. Momčad je to koju su dobili i u gostima (1:0), a sama nije u ligi pobijedila još od 20. prosinca. Triput su potom izgubili i triput remizirali, ali gosti su jubilarni 10. poraz izbjegli u doslovce zadnjim sekundama utakmice.

Klasnić (izašao u 69. minuti) je loptu u mrežu Wimbeea pospremio u 39. minuti na odbijenu loptu nakon udarca N'Dawa i dugo je izgledalo da se Kanarincima problematičnima neće ispostaviti ni ozljeda drugog napadača Bekamenge u 23. minuti, ni promašaj Đorđevića nakon duplog pasa s Klasnićem u 50. minuti. Navijači su započeli s proslavom za njihove pojmove visokog 10. mjesta samo da bi im dva boda u petoj minuti nadoknade iz ruku izbio Paillot (sada je Nantes 14.).

Valenciennes je slavio protiv Lillea Marka Marića, a bivši Zagrebaš nije zbog ozljede pete još spreman staviti se na raspolaganje treneru Garciji. Kombouareova momčad je upala u seriju - golovima Danica u 30. i Darchevillea u 35. minuti Valenciennes je ubilježio i četvrtu pobjedu u zadnjih šest utakmica, a posljednji su put izgubili 5. prosinca u Bordeauxu. Prvom pobjedom protiv Lillea još od 1981. uspeli su se na 15. mjesto.

Uspješnu večer domaćina potvrdili su i Le Mans i Sochaux. Trener Le Mansa Jeandupeux začuđujuće je na klupi ostavio prvu dvojicu svojih strijelaca - prepoznao je, međutim, grešku i obojicu na poluvremenu uveo u igru. Maiga i Gervinho podijelili su među sobom prije večerašnje utakmice 11 golova, a protiv Le Havrea su i Malijac (sedmi gol) i Bjelokošćanin (šesti) još popravili statistiku.

Sochaux je, pak, golom Sverkoša - četvrti je ovo gol 25-godišnjeg češkog reprezentativca u zadnjih šest utakmica - u 68. minuti matirao Nicu, dok je Toulouse golom Bergougnouxa u 80. minuti izvukao bod u Auxerreu (Jelen) te na 24 sata izbio na drugo mjesto.