Lyon 1:1 Rennes
Rennes

Rennesu bod sa zvukom sirene

Maja Giljanović • nedjelja, 01.03.2009.

Lyon ni 12. utakmicu zaredom nije poražen, ali bod na Gerlandu protiv Rennesa neće zadovoljiti ambicije sedmerostrukog uzastopnog francuskog prvaka...

Nakon tri trijumfa u Le Championnatu zaredom, Lyon je u 26. kolu posrnuo protiv Rennesa. Puelovi su igrači željeli uzvratiti gostima za sramotu iz prvog dijela prvenstva - hattrick Pagisa za 3:0 - ali nisu uspjeli sačuvati vodstvo koje im je u 67. minuti isposlovao Kallström.

Manjak svježine nakon remija (1:1) u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka uzeo je svoj danak - neprimjetni su bili i strijelac protiv Barcelone Juninho i Benzema koji je odigrao jubilarnu 100. ligašku utakmicu u dresu Lavova - a kako se utakmica primicala kraju, gol Rennesa je visio u zraku.

Llorisa nisu uspjeli matirati Bocanegra, Cheyrou i Danze, ali uspio je u prvoj minuti sudačke nadoknade Briand svojim sedmim ovosezonskim golom kojim je razočarao 35.000 pokislih navijača.

Rennes se tako i ovog puta ispostavio Lyonovim baukom. Vodeća momčad Le Championnata Rouge et Noir, naime, na Gerlandu nisu pobijedili od siječnja 2005.

Uspjeh Bretonaca proslavili su i u Toulouseu, Bordeauxu i Marseilleu koji za Lyonom sada zaostaju sedam, šest i pet bodova, a osobito u PSG-u kojem prvo mjesto bježi samo četiri boda.