Inter 3:3 Roma
Roma

Drama na San Siru bez pobjednika

Ivana Spahija • nedjelja, 01.03.2009.

Odličnu predstavu na San Siru ponudio je derbi između Intera i Rome, ujedno i najvažniji susret 26. kola Serie A. Momčadi su podijelile bodove u potpuno otvorenom susretu koji je završio rezultatom 3:3, no rezultat potpuno pada u drugi plan. Roma je briljirala u prvom dijelu i imala Inter na koljenima, no crno-plavi su "uskrsnuli" u nastavku i uspjeli spriječiti potpuno iznenađenje Vukova...

Ovakav rasplet derbija 26. kola teško da je netko mogao i zamisliti. Derbija u punom smislu te riječi, koji je ponudio senzaciju, otvorenu igru, a u konačnici i nevjerojatan povratak vodeće momčadi prvenstva. Roma je na San Siro došla u ulozi potpunog autsajdera, ali je zahvaljujući dominaciji u prvom dijelu bila na pragu senzacije i pobjede nad vodećom momčadi prvenstva.

Ipak, Inter se probudio u nastavku i zahvaljujući ponajprije Marcu Balotelliju došao barem do boda iz ovog dvoboja koji je završio s konačnih 3:3. Podjela bodova ne odgovara ni Interu ni Romi, Juventus je tako zaostatak za crno-plavima smanjio na sedam bodova i oživio male šanse u Scudetto, dok su Vukovi propustili priliku preskočiti Fiorentinu i Genou i zasjesti na četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Poučeni iskustvom od prije pola godine kada su na vlastitom Olimpicu dobili "porciju" od Intera, Vukovi su stigli na San Siro bez prevelikih očekivanja, ali i bez glavnog aduta - kapetana Francesca Tottija. Legendarni Il capitano je zbog jakih bolova u koljenu bio prisiljen derbi promatrati s tribina. Niti Inter nije ostao lišen ozljeda, tako zbog bolova u leđima na San Siro nije istrčao Zlatan Ibrahimović.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Romi. Već u drugoj minuti susreta Baptista je ozbiljno zaprijetio vratima Intera, ali je Julio Cesar odlično reagirao na taj pokušaj i prebacio loptu preko grede. Pet minuta kasnije Brighi je udarcem iz voleja mogao goste dovesti u vodstvo, ali nije bio precizan i gađao je pokraj gola Intera. Domaćini su se probudili tek u 20. minuti kada je pokušaj glavom Adriana završio u rukama gostujućeg vratara Donija.

Roma je konačno došla do pogotka u 23. minuti susreta. Motta je ubacio, a zamjenski kapetan De Rossi glavom matirao Julia Cesara za prvi muk na prepunom San Siru. Domaćini su se malo pogubili u početnom šoku, što su Vukovi itekako znali iskoristiti te se u 29. minuti mreža Julia Cesara ponovno tresla. Ovaj put je Riise glavom svladao domaćeg vratara za veliku prednost Rome od 2:0.

Nakon odmora u svlačionici pribrali su se nogometaši Intera, koji su agresivnije započeli drugo poluvrijeme, a to im se isplatilo već u 51. minuti. Adriano je na lijevoj strani dobro uposlio Balotellija, koji je pogodio mrežu gostiju i smanjio vodstvo Rome na 2:1. Radost domaćina potrajala je samo sedam minuta, Baptista se u prostoru Intera poigrao s Cambiassom i idealno dodao za Brighija, koji je bez problema ugurao loptu u mrežu za velikih 3:1 Vukova.

Ni tu nije bio kraj golijadi na San Siru. U 63. minuti dosuđen je jedanaesterac za Inter zbog prekršaja De Rossija nad Balotellijem, a sam Balotelli je s bijele točke smanjio vodstvo Rome na 3:2. U tim trenucima otvorilo se dosta prostora kod Vukova, a domaćini su to iskoristili i u 79. minuti zahvaljujući pogotku Crespa poravnali su rezultat na 3:3. Gosti su u samoj završnici pritisnuli obranu Intera, ali zahvaljujući dobrim reakcijama Julia Cesara semafor se zaustavio na konačnih 3:3 za raspodjelu bodova iz ovog derbija.