Cassano srušio Milan

Ivana Spahija • nedjelja, 01.03.2009.

Ponovno je bilo burno u susretima 26. kola Serie A. Posrnula momčad Sampdorije uspjela je na domaćem terenu iznenaditi Milan i zahvaljujući raspoloženom Cassanu uzeti sva tri boda crveno-crnima. Kiksala je i Fiorentina remijem s posljednjom Regginom, dok se Budanov Palermo osramotio u lokalnom derbiju s Catanijom...

Definitivno najveće iznenađenje 26. kola je pobjeda posrnule Sampdorije nad trećeplasiranim Milanom. Blucerchiati su dobrom igrom na domaćem terenu slavili nad renomiranim protivnikom i rezultatom 2:1 upisali i više nego vrijedna tri boda za bijeg što dalje od najopasnije zone. Milan se, s druge strane, nije proslavio i nedostatak nekolicine ključnih igrača odrazio se i na rezultat crveno-crnih. Junak susreta je Antonio Cassano, strijelac prvog i asistent kod drugog pogotka, a ujedno je izazivao i najviše pomutnje u obrani Milana.

Početak susreta pripao je domaćinima, koji su u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili vratima Abbiatija. Pokušaj Pazzinija iz 15. minute završio je pokraj gola, a dvije minute kasnije vratar Milana odlično je reagirao na oštar udarac Cassana. Milan se probudio u 24. minuti kada je Pato iz blizine loše gađao pokraj gola Sampdorije. Domaćini su došli do pogotka u 33. minuti susreta, nakon izvedenog udarca iz kuta Raggi je glavom produžio za Cassana, koji je pogodio mrežu Milana. Abbiati je uspio izbiti tu loptu iz gola, ali je sudac priznao pogodak jer, kako se barem čini, lopta je ipak prešla crtu.

Sampdoria je bila u naletu i početkom drugog dijela te su Blucerchiati u 51. minuti udvostručili vodstvo. Ponovno je glavnu ulogu odigrao Cassano odlično uposlivši Pazzinija, koji je bez većih problema matirao Abbiatija za 2:0 Sampdorije. Milan je ostao nemoćan sve do 80. minute, kada je Pato svojim pogotkom crveno-crnima donio nadu barem u remi, no to se ipak nije dogodilo i susret je završen pobjedom Sampdorije od 2:1. Milan i nakon poraza ostaje na trećem mjestu, ali praktički bez nade u osvajanje Scudetta, dok mu za vratom vise Fiorentina i Genoa koje zaostaju tek dva, odnosno tri boda za crveno-crnima.

Niti Fiorentina nije uspjela doći do sva tri boda iz dvoboja s posljednjom momčadi lige, Regginom. Viole su na gostovanju u Reggio Calabriji osvojile tek bod u remiju koji je završio rezultatom 1:1, što itekako ne ide u prilog momčadi iz Firenze. Utakmica je riješena u samo dvije minute, gosti su brzo anulirali početno vodstvo Reggine, ali nisu uspjeli doći i do pobjede.

Domaćini su poveli u 22. minuti kada je Cozza iz daljine odlično pronašao Sestua, obrana Fiorentine je na trenutak zaspala, a napadač Reggine svladao Freya za velikih 1:0 Reggine. Ipak, slavlje nogometaša iz Reggio Calabrije potrajalo je samo dvije minute. Pokušaj Mutua je dobro obranio domaći vratar Puggioni, ali je na odbijenu loptu uspio stići Bonazzoli i pospremiti je u mrežu za izjednačenje od 1:1.

Nogometaši Reggine nastavili su nizati prilike za vodstvo i u drugom poluvremenu, najveću od njih propustio je Cozza u 72. minuti pogodivši gredu, pa je susret ipak završen rezultatom 1:1 i Viole mogu biti sretni što domaćini nisu iskoristili brojne prigode i uzeli sva tri boda. S novim bodom u džepu Fiorentina je uspjela zadržati četvrto mjesto na ljestvici, ponajprije zahvaljujući remiju Siene i Genoe, a Viole su propustile priliku iskoristiti poraz Milana i bodovno se izjednačiti s crveno-crnima, za kojima ovako zaostaju dva boda.

Genoa je, baš kao i Fiorentina, uzela tek bod na gostovanju kod slabašne Siene i rezultatom 0:0 ostala na petom mjestu na ljestvici, doduše samo s bodom zaostatka za Violama. Nogometaši Genoe imali su nekoliko vrlo izglednih prilika za pogodak, ali ih nisu iskoristili. Siena je uspjela odoljeti napadima Palladina i Milita, a uz to je gostima poništen, kako se čini ipak regularan pogodak u 26. minuti kada je Milito pronašao put do mreže Curcija, no sudac je taj gol poništio zbog navodnog zaleđa napadača Genoe. Naš Ivan Jurić odigrao je svih 90 minuta u dresu gostiju.

Budanov Palermo doživio je pravu blamažu na domaćem terenu u sicilijanskom derbiju u kojem je Catania slavila s visokih 4:0. Naš nogometaš zbog ozljede koljena nije konkurirao za ovaj dvoboj. U derbiju prepunom navijačkih, ali i igračkih tenzija, potpuno je dominirala momčad Catanije, koja je iskoristila brojčanu nadmoć na terenu i s četiri pogotka počastila najvećeg rivala.

Catania je povela već u 14. minuti zahvaljujući pogotku Ledesme, a samo dvije minute kasnije Palermo je ostao s igračem manje već zbog izravnog crvenog kartona kojeg je zaradio Bresciano nakon brutalnog starta nad Morimotom. Gosti iz Catanije to su itekako znali kazniti, sam Morimoto je u 37. minuti povećao prednost Catanije na 2:0, a potom su Mascara i Paloucci u 44., odnosno 75. minuti presudili Palermu i uzeli sva tri boda koja ih stavljaju na 13. mjesto na ljestvici.

Od ostalih susreta, posrnuli Udinese na domaćem je terenu uspio doći do sva tri boda pobjedom nad Lecceom rezultatom 2:0 te se momčad iz Udina trenutno nalazi na 12. mjestu. Sreće je bilo i za fenjeraša iz Verone, Chievo je u Bergamu uspio iznenaditi Atalantu te je također rezultatom 2:0 upisao tri boda za uspon na 18. mjesto na ljestvici.