Autsajderi namučili Juventus

Ivana Spahija • subota, 28.02.2009.

Prva dva susreta 26. kola Serie A nisu ponudila previše uzbuđenja. Juventus je na domaćem terenu teže od očekivanog svladao posrnuli Napoli minimalnom pobjedom od 1:0, a bolje dane najavili su nogometaši Lazija sigurnom pobjedom nad Bolognom...

Nogometaši Juventusa uspjeli su istrgnuti sva tri boda Napoliju u susretu kojeg su na domaćem terenu priveli kraju s minimalnom pobjedom od 1:0. Stara dama je propustila brojne prilike kazniti goste iz Napulja i napuniti mrežu Navarra, no i tri boda iz minimalne pobjede se računaju i Juventus trenutno zaostaje šest bodova za Interom, koji naravno ima i utakmicu manje. "Autsajderi" iz Napulja zadali su dosta problema domaćinima, koji su zahvaljujući pogotku pri kraju prvog dijela ipak uspjeli doći do sva tri boda. Naš Dario Knežević u ovom susretu nije konkurirao za sastav Juventusa.

Prvo poluvrijeme ponudilo je dobru igru Juventusa, koji je zahvaljujući prilikama Del Piera i Trezegueta prikazao dijelove dobrih starih vremena Stare dame otprije nekoliko sezona, ali ovaj put bez konkretne realizacije. Del Piero je već u 11. minuti mogao dovesti Juventus u vodstvo, ali je njegov odličan pokušaj zaustavio gostujući vratar Navarro. Četiri minute kasnije Navarro je zaustavio i dobar udarac Trezegueta, a odbijenu loptu Napolijeva vratara je preko grede poslao Giovinco.

Trud se domaćinima konačno isplatio u 44. minuti susreta. Poulsen je dobro uposlio Marchisija, koji je uhvatio Navarra na krivoj nozi i pospremio loptu u mrežu za vodstvo Juventusa od 1:0. Drugo poluvrijeme ponudilo je dosta lošiju igru s obje strane i semafor se zaustavio na konačnih 1:0 za momčad iz Torina. Poraz Napolija ostavlja na 11. mjestu na ljestvici, ali je pitanje koliko će se izabranici Edoarda Reje tu doista i zadržati.

U drugom susretu ovog kola Lazio je na svom Olimpicu došao do sigurne pobjede nad Bolognom. Nebesko plavi su rezultatom 2:0 svladali momčad sa samog dna ljestvice i time najavili buđenje iz krize u koju su upali u nastavku prvenstva. Lazio je u prošlom kolu istim rezultatom svladao Lecce, a s nova tri boda iz današnjeg susreta Rimljani su se uspeli na sedmo mjesto i polako se priključuju utrci za Europom.

Što se same utakmice tiče, domaćini su od samog početka vršili pritisak na obranu gostiju iz Bologne, a to im se isplatilo u 36. minuti kada je Zarate nakon slaloma kroz gostujuću obranu matirao Antoniolija i Laziju donio prednost od 1:0. Isti je igrač u 81. minuti nakon odigranog duplog pasa s Rocchijem potvrdio pobjedu domaćina rezultatom 2:0 za uspon na "europski" dio ljestvice. Bologna i nakon ovog poraza ostaje na 17. mjestu na ljestvici.