Derbi bez golova, Wolfsburg u utrci za naslov

Petar Plevnik • nedjelja, 01.03.2009.

Zahvaljujući pobjedi na gostovanju u Hamburgu nogometaši Wolfsburga ostavili su Herthu u ulozi vodeće momčadi Bundeslige i nakon odigranog 22. kola te ujedno promovirali sebe u jednog od kandidata za naslov. Derbi kola između Werdera i Bayerna nije ponudio previše toga, dok je novi poraz upisao Karlsruhe Dine Drpića...

Iako su u dosadašnjih 11 gostovanja ove sezone upisali tek jednu pobjedu, nogometaši Wolfsburga u pravom su trenutku pronašli recept za gostovanja i to kod momčadi koja je u dosadašnjih 10 domaćih utakmica upisala čak devet pobjeda i samo jedan remi!

Pomalo iznenađujuće Martin Jol u susret je krenuo s Mladenom Petrićem na klupi, umjesto kojeg je prednost uz Ivicu Olića u napadu dobio Paolo Guerrero. Šokantan je bio početak susreta za domaćine, budući da već u 12. minuti Aogo u svom 16-ercu poteže Džeku, a siguran izvođač najstrože kazne je Grafite. Brazilski je napadač još jednom bio koban za domaću obranu 12 minuta kasnije kada na ubacivanje Schafera pogađa za 0:2.

Na odmoru u igru ulazi Mladen Petrić, a nada da HSV u nastavku ipak može do preokreta pojavila se u 72. minuti kada Guerrero smanjuje na 1:2. Ipak, samo četiri minute kasnije gosti iz još jedne kontre preko Džeke zabijaju i svoj treći pogodak i dolaze do pobjede zahvaljujući kojoj su sada samo četiri boda udaljeni od vodeće Herthe.

Za razliku od susreta u Hamburgu, golova nije bilo u dvoboju Werdera i Bayerna od kojeg se očekivalo da bude derbi kola. Već u četvrtoj minuti Rensing je sjajnom intervencijom morao spašavati Bavarce, a tri minute kasnije istaknuo se i domaći vratar Vander dobrom obranom nakon pokušaja Altintopa.

Velik udarac za Werder dogodio se u 15. minuti kada Naldo kao posljednji igrač ruši Schweinsteigera i zarađuje crveni karton. Usprkos igraču više Bayern nije stvorio većih opasnosti, a tek se dva put u izglednim situacijama našao nekadašnji igrač Werdera Tim Borowski.

U nastavak susreta Jürgen Klinsmann je ušao s Podolskim, no ni to nije pomoglo Bayernu da dođe do tri boda. Kazna za pasivnost gostiju umalo je stigla u 73. minuti kada Pizarro usamljen s osam metara šalje loptu preko gola. Posljednju prigodu donijeti Bavarcima tri boda imao je Ze Roberto, no Vander još jednom intervencijom spašava bod Werderu.

S 15 minuta zakašnjenja počeo je susret u Karlsruheu, gdje je do tri boda došao Stuttgart. Nakon prvih 45 minuta bez pogodaka, već u petoj minuti nastavka Elson dovodi goste u vodstvo, da bi pobjedu Švaba dvije minute prije kraja susreta potvdio Khedira. Dino Drpić odigrao je svih 90 minuta u redovima domaćina i zaradio žuti karton u 55. minuti.