Hertha pobjegla, Petrić strijelac u debaklu

Petar Plevnik • subota, 07.03.2009.

Zahvaljujući debaklu HSV-a u Mönchengladbachu, u kojem je jedini pogodak hamburške momčadi postigao Mladen Petrić, te pobjedi u Cottbusu, nogometaši lidera Herthe nakon 23. kola povećali su prednost odnosu na pratnju na četiri boda. Uvjerljiv je napokon bio Bayern, Hoffenheim i Werder odigrali su bez pogodaka, a Wolfsburg je minimalnom pobjedom nad Karlsuherom zadržao priključak s vodećim momčadima...

Osvoje li nogometaši Herthe naslov prvaka, jedan od ključnih koraka na tom putu mogla bi biti upravo današnja pobjeda u Cottbusu. Iako je Energie vrlo hrabro ušao u susret, čak i poveo zahvaljujući lošoj intervenciji vratara gostiju Drobnya nakon slobodnog udarca Cagdasa u 22. minuti, Hertha je već do odmora preokrenula rezultat. Junak berlinske momčadi ponovno je bio Andrej Voronin. Ukrajinac je najprije u 34. minuti u skoku nadvisio Cvitanovića i glavom zabio za 1:1, da bi u 45. minuti na drugoj vratnici spretno pospremio u mrežu ubačaj Friedriecha za potpuni preokret.

U sedmoj minuti nastavka Voronin je mogao riješiti sve dvojbe oko pobjednika, no odličnom interevencijom istaknuo se Cvitanović. Ukrajinac je za domaću obranu i po treći put bio nezaustavljiv u 88. minuti kada prima loptu na 30-ak metara, oslobađa se pratnje četvorice domaćih igrača i pogađa za konačnih 1:3. Svih 90 minuta u redovima Energiea odigrao je Mario Cvitanović, kao i Josip Šimunić za goste, dok je Marko Babić u igru ušao u 80. minuti.

Pravi debakl na gostovanju kod fenjeraša Borussije u Mönchengladbachu doživio je HSV. Domaćini su iskoristili svoju prvu pravu prigodu u 24. minuti preko Frienda za vodstvo, a odgovor HSV-a uslijedio je pet minuta kasnije kada se Petrić najbolje snalazi u gužvi u 16-ercu domaćina te lijevom nogom s pet metara pogađa za 1:1. Borussia je do novog vodstva stigla tri minute prije kraja odmora pogotkom Levelsa, a u nastavku susreta uslijedio je pravi potop gostiju. Brouwers u 54. minuti povisuje na 3:1, da bi u 66. minuti Marin iz 11-erca zabio za konačnih 4:1 i bijeg Borussije s dna ljestvice. Svih 90 minuta u redovima HSV-a odigrali su Ivica Olić i Mladen Petrić.

Nakon jesenskih 5:4 u Bremenu, ponajbolje ovosezonske utakmice, puno se očekivalo od susreta Hoffenheima i Werdera. Razlog rezultatu 0:0 leži dijelom i u činjenici da se čak četiri puta tresao okvir gola, a pomalo nevjerojatno čak tri puta nesretnik je bio napadač Werdera na posudbi u Hoffenheimu Boubacar Sanogo. Prvi put gredu je u 33. minuti pogodio napadač Werdera Almeida, a na isti način na drugoj strani u 40. minuti uzvraća Sanogo.

Bivši napadač Werdera miljenik sreće nije bio ni u 53. minuti, a samo tri minute kasnije Sanogo po nevjerojatni treći put na susretu pogađa vratnicu! Kazna za promašaje Sanogoa umalo je stigla u 75. minuti kada Pizarro potpuno usamljen promašuje okvir gola s deset metara. Jurica Vranješ proveo je susret na klupi Werdera.

Jedan, ali tri boda vrijedan pogodak omogućio je Wolfsburgu pobjedu protiv Karlsruhera, u čijim je redovima svih 90 minuta odigrao Dino Drpić. Vukovi su do nove pobjede stigli ponovno zahvaljujući svojim BiH-a reprezentativcima; Misimović je u sjajnu prigodu izbacio Džeku, a Edin lakoćom pogađa za 1:0, rezultat koji je Karlsruhe bacio na dno ljestvice.

Nakon brojnih frustracija u posljednje vrijeme, svoju mušteriju u momčadi Hannovera napokon je pronašao i Bayern. Iako je Štajner u 15. minuti pogotkom šokirao München, već do odmora pitanje pobjednika bilo je riješeno. Van Buyten u 20. minuti glavom pogađa na ubacivanje Schweinsteigera, a na gotovo identičan način pet minuta kasnije zabija Klose. Klose se u asistenta pretvorio u 34. minuti kada pogađa Altintop, a mrežu Hannovera u nastavku su još glavom pogađali Podolski u 77. te Demichelis u 89. minuti za konačnih 5:1.

Priključak s vodećima održao je Stuttgart, koji je na domaćem terenu s 2:1 bio bolji od Borussije. Švabe su do vodstva stigle već u desetoj minuti zahvaljujući odlično izvedenom slobodnom udarcu Elsona, da bi Borussiju u vodstvo početkom nastavka vratio Valdez. Odluka o pobjedniku pala je u 62. minuti kada Gomez svojim pogotkom donosi pobjedu Stuttgartu.