Pobjeda Heerenveena, ozljeda Pranjića

Vedran Babić • subota, 07.03.2009.

Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić ozlijedio se u samom otvaranju utakmice protiv Groningena, ali je unatoč tome njegov Heerenveen s 2:1 u 93. minuti nadjačao goste, koji su utakmicu završili s devetoricom igrača...

Utakmicu 26. kola Eredivisie protiv Groningena naš Danijel Pranjić neće pamtiti po dobrome. Naime, već u 14. minuti utakmice Našičanin je morao napustiti teren zbog boli u desnoj preponi, a zamijenio ga je Islanđanin Arnor Smarason.

Već u 25. minuti gostujući igrač Martijn Meerdink zaradio je drugi žuti karton i isključenje, a bez svog najboljeg strijelca Heerenveen je ipak poveo u 59. minuti pogotkom Christiana Grindheima. Devet minuta poslije na 1:1 izjednačava Danny Holla, a samo par minuta iza toga isključen je i njegov suigrač Gonzalo Garcia, također zbog druge javne opomene.

Prednost od čak dva igrača u polju domaćini su iskoristili u posljednji čas. Igrala se treća minuta sučeve nadoknade kada je Viktor Elm pogodio za 15. pobjedu Heerenveena u sezoni i poravnanje na trećem mjestu s Ajaxom (51 bod), koji igra sutra. S druge strane, šestoplasirani Groningen je upisao i treći uzastopni poraz, pa se 5. mjesto koje vodi u playoff za Ligu prvaka sada čini sve dalje.

U drugoj utakmici večeri De Graafschap je ostvario prvu pobjedu poslije sedam utakmica savladavši kod kuće Heracles 1:0. Unatoč pobjedi, domaćin ostaje na pretposljednjoj poziciji, a strijelac jedinog pogotka bio je Luuk de Jong u 54. minuti.