Juventus se i dalje nada

Ivana Spahija • subota, 07.03.2009.

Odigrana su prva tri susreta 27. kola Serie A. Dan nije protekao bez iznenađenja, uz rutinsku pobjedu Intera na teškom gostovanju kod Genoe i nešto teži trijumf Juventusa nad gradskim rivalom Torinom, Roma ipak nije uspjela doći do sva tri boda iz dvoboja s Udineseom na Olimpicu...

Vodeći Inter ipak nije riskirao iznenađenje na teškom gostovanju u Genovi te je na prepunom stadionu Luigi Ferraris sa sigurnih 2:0 došao do pobjede nad Genoom. Crno-plavi su dobrom igrom odradili "generalnu probu" uoči dvoboja s Manchester Unitedom u Ligi prvaka, a i sačuvali jednaku prednost ispred Juventusa koja trenutno iznosi sedam bodova. Naš Ivan Jurić odigrao je cijeli susret za Genou.

Utakmica je za goste započela idealno - pogotkom. Mreža domaćeg vratara Rubinha tresla se već u drugoj minuti. Stanković je dobro pronašao Ibrahimovića, koji je lijepim pogotkom pronašao put do mreže Genoe i Interu donio prednost od 1:0. Niti domaćini nisu mirovali, najizgledniju priliku za promjenu rezultata u prvom dijelu propustili su u 21. minuti kada je Julio Cesar odlično reagirao na opasan pokušaj Thiaga Motte.

Krajem prvog i početkom drugog poluvremena Genoa se sve više približavala prostoru gostiju. Tako je Biava u 52. minuti umalo iskoristio neopreznost u obrani Intera, ali je ponovno dobro reagirao Julio Cesar. "Pritajeni" Inter ipak se iskazao u 61. minuti susreta kada je Balotelli iskoristio izlazak Rubinha s vrata, branič Genoe Rossi pokušao je izbiti loptu s gol-crte, ali je sudac ipak priznao pogodak i Inter je poveo s 2:0. To je ujedno bilo i konačno rješenje ove utakmice. Stanje na ljestvici nije se promijenilo, Inter i dalje ostaje vodeći, a Genoa je, zahvaljujući remiju Rome i Udinesea, i dalje peta, no s istim brojem bodova kao i Vukovi.

Nogometaši Rome na domaćem su Olimpicu zaustavljeni u pokušaju osvajanja mjesta koje vodi u Ligu prvaka, Vukovi su podijelili bodove s Udineseom u susretu koji je završio rezultatom 1:1. Poraz Genoe od Intera tako Romi znači tek slabu utjehu, iako su Rimljani sada bodovno izjednačeni s momčadi iz Genoe i gužva na vrhu postaje sve veća. Roma je protiv Udinesea odigrala za zaborav, gosti su prilično pokazali zube Vukovima te i više nego zasluženo odnijeli bod s Olimpica.

Početak susreta pripao je domaćinima, Roma je dominirala početkom prvog dijela, a u 20. minuti poništen je i pogodak Meneza jer je u trenutku asistencije Motte lopta prešla granice igrališta. Gosti iz Udina u prvih 45 minuta nisu previše prijetili vratima Donija, ali to se u nastavku itekako promijenilo. Već na samom početku drugog poluvremena, točnije, u 51. minuti, tresla se mreža Vukova. Di Natale je idealno uposlio Felipea, koji nije imao težak zadatak pospremiti loptu u mrežu i dovesti Udinese u vodstvo.

Roma ipak nije predugo čekala na odgovor, u 61. minuti Vučinić je nakon solo akcije pronašao put do vrata Handanovića i poravnao rezultat na 1:1. Sedam minuta kasnije domaćini su ostali s igračem manje, De Rossi je nakon prigovora sucu zaradio crveni karton i ranije od planiranog morao put svlačionice. Ipak, gosti nisu iskoristili prednost igrača više te se semafor zaustavio na konačnih 1:1 za raspodjelu bodova na Olimpicu. Roma se s novim bodom izjednačila s petoplasiranom Genoom, dok se Udinese i dalje nalazi na 12. mjestu.

Generalnu probu uoči dvoboja s Chelsea u Ligi prvaka dobro je odradio i Juventus, koji je u torinskom derbiju della Mole došao do minimalne pobjede nad gradskim rivalom Torinom, bilo je 1:0 za Staru damu. Juventus je time ostvario zacrtani cilj, održao sedam bodova zaostatka za Interom te i dalje živom održao nadu u Scudetto, te dobio na samopouzdanju uoči teškog dvoboja s Englezima u Ligi prvaka. Torino je nakon čak sedam utakmica s pozitivnim rezultatima (šest remija i pobjeda) ostvario prvi poraz, ali od daleko kvalitetnijeg protivnika.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka iako je Juventus imao nekoliko i više nego izglednih prilika za vodstvo, međutim, "domaćine" je od katastrofe spašavao raspoloženi vratar Sereni. Ipak, vratar Torina kapitulirao je u 81. minuti, Nedved je uhvatio obranu Torina na spavanju i idealno dodao za Chiellinija, koji je glavom pronašao put do mreže gradskog rivala za konačnih 1:0 i pobjedu Juventusa. Naš Dario Knežević u ovom susretu nije konkurirao za sastav Stare dame.