Poraz Joventuta u Madridu

Borna Rupnik • nedjelja, 08.03.2009.

U 25. kolu španjolske košarkaške lige sve su tri subotnje pobjede ostvarili domaćini, a najveće je iznenađenje pobjeda pretposljednjeg Cajasola nad Bilbaom. Real je u derbiju protiv Joventuta do pobjede došao s točno 100 koševa...

Real je praktično tijekom cijelog susreta održavao prednost nad Joventutom iz Badalone i naposljetku upisao vrijednu pobjedu rezultatom 100:88. Niska petorka gostiju egal je držala samo u prvoj četvrtini (23:23), ali domaćini su stečenu prednost znali sačuvati do kraja, a u posljednjoj su dionici ubacili čak 31 poen.

Najbolju utakmicu sezone u dresu Reala odigrao je Alex Hervelle (22 koša). Dobrom se predstavom istaknuo i Van den Spiegel, dok je naš Marko Tomas u osvajanju bodova sudjelovao s deset koševa. Joventut je s 15 koševa predvodio Ricky Rubio.

Vezane vijesti

U Sevilli je Bilbao Basket poražen 80:66. Cajasol je ključnu prednost ostvario u drugoj četvrtini, koju je dobio s 11 koševa razlike, a Hrvati u baskijskoj momčadi ubacili su ukupno 17 koševa: Marko Banić postigao je deset, dok je Damir Markota dodao sedam. Drago Pašalić nije konkurirao za sastav Bilbaa.

Unicaja je sve dileme oko pobjednika protiv Gran Canarije riješila već u prvom dijelu, nakon kojeg je vodila 48:35. Drugo je poluvrijeme bilo tek rutinsko odrađivanje posla, a najbolje ga je odradio Haislip, ubacivši 22 poena. Kod Gran Canarije najraspoloženiji je s 20 koševa bio English.