Liga prvaka - Glavna runda - grupa 2, 6. kolo, 08.03.2009.
Rhein-Neckar Löwen 40:25 Chambéry
Chambéry

Lavovi prvi, Zagreb drugi

Ivana Strahija • nedjelja, 08.03.2009.

Fantastičnom pobjedom nad Chambery Savoie, od čak +15 Rhein Neckar Löwen ušao je u četvrtfinale Lige prvaka s prve pozicije. Druga pripada našem Croatia osiguranju.

Prepuna dvorana u Karlsruheu imala je uistinu što vidjeti. Nakon što su Francuzi došli do 2:3 na tome su i ostali, a zahuktali vlak Löwena srljao je naprijed. Od 6:3 u 7. minuti pa sve na dalje momčad Löwena mela je sve pred sobom. U odličnoj obrani prednjačio je svakako vratar Szmal, miljenik varaždinske publike tijekom Svjetskog prvenstva, koji je ubilježio čak 25 obrana. U napadu daleko najbolji Jurasik, koji je upisao deset golova.

U prvom su dijelu stigli do +10 (19:9), da bi u drugom samo nastavili nadograđivati tu razliku. "Iznimno sam ponosan na svoju momčad, koja je pokazala zašto nosi takvo ime. Posebno me oduševio senzacionalni Szmal, no sve se poklopilo. Nismo popustili ni u drugom poluvremenu, kad smo imali veliku razliku, a to je najvažnije", rekao je nakon susreta Wolfgang Schwenke, trener Löwena.

Löwen nisu zasmetala ni bravurozna izvedba Narcissea u početku susreta, jednostavno su odlučili biti bolji i to i ostvarili: "Broj naših pogrešaka bio je ravan nuli, a odlične reakcije Szmala otvorile su nam mnoge kontranapade. Ovo je zbilja prekrasna stvar, tako visoka pobjeda", pridružio se treneru i Groetzki.