Portsmouth opet "prosuo mlijeko"

Marin Vuković • subota, 14.03.2009.

U jednoj od ključnih utakmica za osiguranje prvoligaškog statusa Portsmouth je s gostovanja u Middlesbroughu mogao odnijeti sva tri boda, ali je ponovno u posljednjim trenucima utakmice primio pogodak i ostao u teškoj situaciji. Arsenal je pak iza sebe ostavio golgetersku krizu i s četiri pogotka u mreži kući ispratio Blackburn.

Klasičnu utakmicu za tzv. "šest bodova" odigrao je Portsmouth na gostovanju u Middlesbroughu. Bio je to ogled dva izravna suparnika za opstanak u najvišem rangu engleskog nogometa, a krajnji ishod utakmice na kraju ne odgovara niti jednima niti drugima. Premda su gosti vodili tijekom većeg dijela utakmice, Middlesbrough je uspio ugrabiti bod spasa i izbjeći poraz u posljednjim trenucima utakmice.

Nakon pola sata igre vodstvo gostima donio je Peter Crouch volejem nakon kornera Glena Johnsona i tu su prednost Mornari držali sve do pete minute sudačke nadoknade. Iako je Middlesbrough zbog isključenja Batesa posljednjih 13 minuta igrao s desetoricom, pogotkom Marlona Kinga izborili su zlata vrijedan bod.

Niko Kranjčar je odigrao vrlo dobrih 92 minute za momčad Portsmoutha, zamijenjen je tek u sudačkoj nadoknadi utakmice, a tri minute nakon njegova izlaska Middlesbrough je postigao pogodak.

Eduarda da Silve nije bilo u redovima Arsenala, naš reprezentativac liječi ozljedu prepone, ali Topnici su danas i bez njega pokazali kako je rezultatska i golgeterska kriza iza njih. S visokih 4:0 u dominantnoj predstavi svladali su Blackburn i vratili se na četvrto mjesto Premiershipa, preskočivši Aston Villu.

Sjajnu utakmicu odigrao je Rus Andrej Aršavin, koji je odgovoran i za prva dva pogotka Arsenala. Za prvi mu je bilo potrebno samo dvije minute, a na 2:0 povisio je u 65. minuti. Dva pogotka Emmanuela Ebouea u samoj završnici, od čega drugi s bijele točke, završili su lijepu priču londonske momčadi koja se sada opet može nadati mjestu u Ligi prvaka.

U borbi za to mjesto još uvijek je i Everton, koji je s 3:1 svladao Stoke City i gurnuo ga u zonu ispadanja. Jo i Lescott u prvom te Fellaini u drugom poluvremenu bili su strijelci za domaćina, dok je jedini pogodak gostiju djelo Ryana Shawcrossa.

Hull City je poveo protiv Newcastlea golom Geovannija već nakon devet minuta igre, ali je bod Svrakama spasio Steven Taylor u 38. minuti i barem ovaj tjedan ih održao bod iznad opasne zone.

Nevjerojatno, ali istinito, prvu ovosezonsku pobjedu na gostovanju odnio je Fulham, pobijedivši Bolton s 3:1, a uspješan gost bio je i Wigan odnijevši bodove iz Sunderlanda, na kraju je bilo 2:1 za momčad Stevea Brucea.