Zadar izgubio svaku šansu

Vedran Babić • subota, 14.03.2009.

U posljednjem dvoboju 25. kola NLB lige otplovila je i posljednja nada Zadra za plasman na Final Four. Naime, Hemofarm je slavio u Novome Sadu i potvrdio svoje mjesto na završnom turniru...

Iako su šanse Zadra za Final Four, pogotovo nakon poraza od Olimpije, bile svedene samo na teoriju, hrvatski prvak nadao se kako još uvijek nije sve riješeno. Međutim, sve dvojbe oko posljednjeg putnika na završni turnir razriješio je Hemofarm pobjedom kod Vojvodine 72:66.

Nakon što je sredinom tjedna u teškoj utakmici izvukao pobjedu protiv Pamese i na taj način izborio Final Eight Eurokupa u Torinu, Hemofarm je uspješno odradio još jedan posao, nanijevši Vojvodini 11. uzastopni poraz i čak 21. u ligi. Novosađani su već otpisani za iduću sezonu regionalne lige, ali su unatoč tome odigrali vrlo dobrih prvih 20 minuta, pa se na odmor otišlo s prednošću domaćih 38:33.

Drugi dio gosti su otvorili serijom 18:5 te su u zadnju četvrtinu ušli s plus 11 (59:48). Nešto manje od pet minuta prije kraja Hemofarm je mirno plovio ka pobjedi (70:56), da bi se domaćini najednom probudili i nanizali deset koševa, no na tome su i ostali.

Miljan Pavković s 20 i Nebojša Joksimović s 13 poena predvodili su Hemofarm do ključne pobjede, a Vojvodini nije pomogla niti sjajna partija Jove Stanojevića (26 koševa, 9 skokova).

Budućnost je u susretu bez nekog posebnog naboja i čvrstih obrana nadvisila beogradski FMP 93:85 i upisala 14. pobjedu. Najistaknutiji kod pobjednika bili su Nemanja Gordić s 18 koševa i Vladimir Dašić s 15 te Vladimir Micov s 11 koševa, devet asistencija i pet skokova, dok je u redovima FMP-a Nemanja Protić ubacio 18, a Dragan Labović i Mladen Jeremić po 17 poena.