Bordeaux 2:1 Nice
Nice

Žirondinci se nisu predali

Maja Giljanović • nedjelja, 15.03.2009.

Kvalitetom utakmica između Bordeauxa i Nice nije zaslužila da se na nju potroši previše riječi, ali vrijedi je spomenuti u svjetlu povratka Žirondinaca u život...

Bordeaux je nakon eliminacija i iz Kupa UEFA (Galatasaray je u četvrtoj minuti nadoknade pobijedio 4:3) i iz Kupa (Saint-Etienne) te prošlotjednih 3:0 u Toulouseu na kojima su još i zbog ozljede koljena na najmanje mjesec i pol ostali bez najboljeg strijelca Fernanda Cavenaghija imperativno trebao pobijediti Nicu.

Lyon je momčadi Laurenta Blanca bježao šest bodova, ali u slučaju pobjede na njihovom Chaban-Delmasu, Žirondinci bi se vratili u samu žižu Le Championnata. Nitko, naime, Lyonu danas ne garantira pobjedu protiv Auxerrea, a još je neizvjesniji epilog derbija PSG-a i Marseillea - Bordeaux je sada treći s tri boda manje od Lyona, dva od Parižana, dok su Olympique prestigli za bod.

Deveta pobjedu u zadnjih 10 utakmica protiv čvrste Nice izborena je golovima Chamakha u 19. i nakon izjednačenja Bamoga iz jedanaesterca (24.) Henriquea u 48. minuti.

Nice je, pak, koja u Bordeauxu nije pobijedila još od 1977. ostala u zlatnoj sredini. Antonettijeva je momčad osma i pozicija koja garantira izlet u Europu sljedeće sezone im bježi devet bodova, dok je ona ispred davljenika primjerice Saint-Etiennea na 18. mjestu 11 bodova.