Kvalifikacije za Euro 2010., 18.03.2009, 17:30 h
Slovačka 26:30(11:17) Hrvatska
Hrvatska

Kvalifikacijskih problema nema

Ivana Strahija • srijeda, 18.03.2009.

Bez svih onih koji su ostali sa svojim klubovima, a inače redovito nosili hrvatski dres, Lino Červar je danas porazio Slovačku. Najljepša je vijest konačni povratak u pucačku formu Blaženka Lackovića, koji danas nije znao promašiti.

Ako su neki i sumnjali kako će Hrvatska bez Balića, Metličića, Hrvatina, Šprema… danas su dobili potvrdu da se i bez tih igrača može odigrati korektno i uzeti dva boda. Hrvati su u Slovačkoj pobijelili s 30:26 i sad mogu mirno u Osijeku čekati Grke.

Zanimljivo, utakmica počinje sa šest minuta "posta". Pokušavaju Slovaci probiti nulu brzom kontrom, ali Stranovsky promašuje, dok naš Čupić ne pogađa sa sedam metara, a Duvnjak lomi prečku. U očuvanje mira na mreži se uključio svojom obranom i Alilović, koji brani šut Kukučke.

Tada ipak Vukić probija čaroliju i pogađa za vodstvo Hrvatske, koja ga od tada više nije ispustila iz ruku. U tom početnom razdoblju odličan je bio Valčić , a i Čupić se pogotkom iz igre ispričao zbog sedmerca. Duvnjak dijeli Slovacima malo njihovog "lijeka", pa u kontrama radi pravi "darmar".

U 13. je minuti izbornik Červar zaključio kako je Valčić zavrijedio malo odmora, pa ulazi Lacković i – oduševljava. Siroti Slovaci nisu mogli zaustaviti top kojeg je Lac imao danas u ruci, pa Hrvati uskoro imaju +5, do kraja poluvremena i šest pogodaka prednosti.

Zgodno je spomenuti da su Slovaci imali dosta isključenja, posebno u prvom dijelu, no nisu baš nešto lošije zbog toga izgledali na terenu. U drugom je poluvremenu isključenje velikog Kopče doduše malo oslabilo pritisak na Vorija.

Što se tog drugog dijela tiče, malo su se naši rukometaši isprva opustili, lopta nije više išlo toliko precizno i brzo kao u prvih 30 minuta, a kad je još isključen Valčić, Slovaci su se uz par kontranapada prikrali na –4 (17:21).

To ipak nije omelo Hrvate, koji utakmicu lako privode kraju, a priliku su na parketu dobili i Ninčević, Gojun te Buntić.