Panellinios uhvatio priključak

Tea Lokas • ponedjeljak, 23.03.2009.

U posljednja dva susreta 22. kola grčkog prvenstva uspješne su bile momčadi Panelliniosa i Maroussija. Panellinios je tako preskočio Arisa u poretku na ljestvici i zauzeo treću poziciju, iza Olympiakosa i PAO-a...

Tvrdu utakmicu odigrale su ekipe Panelliniosa i Panioniosa, a pobjeda je zasluženo otišla domaćinima koji su od prve minute držali konce u rukama. Početna prednost držala se na opasnih dva do četiri poena razlike, da bi se domaćini odvojili na gotovo 20 poena nakon odmora u poluvremenu. Konačan rezultat od 66:60 realan je prikaz mogućnosti obiju momčadi. Grundy i Ostojić ubacili su po 11 poena za Panellinios, dok se za gubitničku momčad istaknuo Ivan Zoroski s 18 ubačenih poena.

Očekivano je slavlje pripalo i košarkašima Maroussija, koji su zamalo ostali bez unaprijed "upisane" pobjede protiv Trikale. Tek je u posljednjoj četvrtini gostujuća ekipa Maroussija prevagnula u svoju korist, zadržavši tako svoju petu poziciju na ljestvici. Najbolji pojedinac na utakmici bio je Billy Keys iz redova Maroussija s 20 poena u obruču Trikale.