Vodeni sportovi

Jadran i Mladost rutinski

Hrvoje Vuković, Ivana Jurica, Vedran Babić, Vid Horvat • subota, 28.03.2009.

Jadran iz Herceg Novog bez problema je odradio domaćinstvo protiv POŠK-a, a Mladost je u gostima bila uvjerljiva protiv Kopra. Jug je praktički osigurao naslov protiv Šibenika, a Primorje je u Rijeci prepustilo bodove Primorcu...

KOPER – MLADOST 6:16 (0:3, 4:3, 1:6, 1:4)

Jadranska liga, 21. Kolo, Koper, Bazen Žusterna

Koper: Gržentič, Kavčić, A. Verač, Berce 1, B. Verač 2, Kancijanić, Galič 1, Bukovac 1, Turina, N. Černeka 1, Crnica, Valenčić, Smolnik, trener: Cetin

Mladost: Jurin, Burić, Babić 1, Vrdoljak 1, Paškvalin 2, Franković 4, Herceg, Martinić 1, Antonijević 2, Muslim 1, Pavičić, Buljubašić, Živković 3, Lončar 1, trener: Bonačić

Suci: Blažić, Copić

Mladost je očekivano došla do 17. pobjede u Jadranskoj ligi, u pretposljednjem kolu rutinerski je u gostima savladana momčad Rokave Koper. Trener Ozren Bonačić iskoristio je priliku da odmori pojedine igrače pa je tako na gol umjesto Pavića uplivao Jurin, Karača je zamijenio Martinić i umjesto prvog centra Hinića priliku je dobio Pavičić.

Mlade snage dobro su odgovorile na dobivenu priliku. Slovenci su se držali do prvog poluvremena, a onda je Mladost početkom treće četvrtine prebacila u višu brzinu i mirno privela susret kraju. Najbolji pojedinac utakmice bio je Nikola Franković, koji je postigao četiri pogotka, a uz njega iskazao se i Živković s tri gola. Ovom pobjedom Zagrepčani su nakon 21. kola sakupili 34 boda i mirno dočekuju posljednji susret protiv Primorca iz Kotora na Savi.

JADRAN (HN) - POŠK 29:1 (8:0, 7:0, 6:0, 8:1)

Jadranska liga, 21. kolo
Herceg Novi, Bazen instituta 'Dr. Simo Milošević'

Suci: Radičević, Obradović

Jadran (HN): Ščepanović, Sekulić 1, Graham, Elez 4, Vukčević 1, Radović 7, Jelača 1, Gojković 2, Ivović 8, Pejaković 2, Premuš 1, Smith 2, Perčinić, Klikovac 1. Trener: Mustur.

POŠK: Bujas, Vuko, Prižmić, Jakaša 1, Barbarić, Kujačić, Crnčević, Scherbl, Delić, Jelovina, Bokavšek. Trener: Školneković.

Igrač više: Jadran (HN) 4/6, POŠK 1/3
Peterci: Jadran (HN) 2/2, POŠK -

Apsolutni "fenjeraš" lige, POŠK, doživio je još jedan veliki, bolni poraz. Na gostovanju kod aktualnog četvrtfinalista Eurolige, Jadrana iz Herceg Novog, Splićani su "potopljeni" s nevjerojatnih 29:1, što je rekordna pobjeda jedne domaće momčadi ove sezone.

Najbolji strijelac domaćih bio je Aleksandar Ivović s osam pogodaka, ujedno i prvi topnik lige (99), a jedini pogodak za goste postigao je Dujam Jakaša i to s igračem više.

U posljednjem, 22. kolu regionalne lige, Split će pohoditi dvije najbolje momčadi. POŠK na svom bazenu dočekuje vodeći Jug CO, dok drugoplasirani Jadran (HN) igra protiv Mornara Brodospasa.

Jug CO – Šibenik NCP 16:11 (6:1, 1:3, 2:3, 7:4)

Dubrovnik, bazen u Gružu

Jug CO: Vićan, Vranješ 4, Bošković 2, Azevedo, Bautović 1, Smodlaka, Ivanković, Bušlje 2, Seman 1, Dobud 1, Drobac 1, Obradović 3, Nižić, S. Sukno 1, trener: Elvis Fatović.

Šibenik NCP: Moses, Šutalo 1, Maškarić, B. Letica 1, Brlečić 1, Belamarić, Španja, Brkić 3, Sutić 1, S. Letica 2, Vuleta, Samodol 2, Jukić, Vlahović, trener: Ivica Tucak.

Suci: Dean Adžić i Mario Brguljan

Vaterpolisti dubrovačkog Juga pobijedili su Šibenčane sa 16:11 u pretposljednjem kolu Jadranske lige potvrdivši još jednom da su najbolja hrvatska momčad, ali i najbolje momčad u regionalnom natjecanju. Nepobjedivost na bazenu u Gružu nastavila se tako i u susretu s gostima iz Krešimirova grada.

Već nakon osam minuta igre na semaforu je svjetlilo 6:1 i pobjednik je praktički bio odlučen. Šibenčani su dobili dvije iduće četvrtine, ali domaćini opet u zadnjih osam minuta ubacuju u brzinu više. Jug postiže sedam, a Šibenik četiri pogotka u tom periodu za konačnih 16:11. U strijelce za domaću momčad upisali su se i mladi Seman i Bautović.

U posljednjem kolu regionalne lige Jug gostuje kod splitskog POŠK-a, dok Šibenik u Crnici dočekuju drugog splitskog predstavnika – Jadran.

JADRAN ST – BUDVANSKA RIVIJERA 9:12 (3:4, 4:2, 2:5, 0:1)

Jadranska liga, 21. kolo, Split, Bazen u Poljudu

Jadran ST: Škiljo, Pleić 1, Vukić 1, Delaš 1, Bezić 3, Brnas, Milardović, Maras 1, Kuzmanić, Perić 2, Banovac, Tomašević, Kekez, Popović, trener: Jurčević

Budvanska Rivijera: Šefik, Trajković, Ćirić, Danilović 4, Gak 4, Mijanović, Barba, Uskoković, Kan, Gor Nagy 1, Vukić 2, Franičević 1, Lazović, trener: Đuho

Suci: Goreta, Savinović

Iako susret nije imao pretjeranu rezultatsku važnost, vaterpolisti splitskog Jadrana imali su veliku želju u svom bazenu skinuti skalp favoriziranoj Budvanskoj Rivijeri koja je doputovala bez Tičića i Dončića, no i bez spomenutog dvojca gosti su prelomili utakmicu u trećoj četvrtini i upisali nova dva boda.

Splićani su krenuli vrlo dobro i držali priključak s Crnogorcima koji nakon osam minuta imaju tek minimalnu prednost (3:4), da bi u drugoj četvrtini domaćini uspjeli preokrenuti rezultat i povesti sa 7:6. Ipak, u trećoj dionici Jadranašima ponestaje snage i Budvani odlaze na dva razlike (9:11), a u posljednjoj četvrtini domaćini potpuno padaju i gosti slave s konačnih 9:12.

MEDVEŠČAK – MORNAR BS 8:11 (2:5, 2:3, 1:2, 3:1)

Jadranska liga, 21. kolo, Zagreb, Bazen u Utrinama

Medveščak: Kavur, Burić 1, Milaković, Čule 1, Lugović, Benić 1, Kolar, Perković, Vegar 1, Grbeš, Ćuk, Blažević 4, Selem, Ravlić, trener: Vegar

Mornar BS: Brzica, Burić 2, Kragić – Marinić, Čorušić, Mataić 1, Zeljak 3, Jerković 1, Vojković, Kalebić, Krnić 1, Marelja 1, Kovačić 1, Ban 1, Bebić, trener: Kreković

Suci: Franulović, Brala

Mornar je bez problema ostvario ono po što je došao u Zagreb. Splićani su uzeli dva boda s kojima su i teoretski osigurali prvu poziciju u Play outu HVL-a, koji slijedi nakon završetka Jadranske lige. Medveščak nije mogao parirati puno jačim gostima, koji su poveli sa 5:2, potom i 8:4, a tek u posljednjoj četvrtini su smanjili gas, pa su Medvjedi došli do prihvatljivog poraza 11:8. Nakon pretposljednjeg odigranog kola poznati su i parovi Play outa, pa će se tako sastati Mornar i POŠK te Jadran ST i Medveščak.

PRIMORJE EB – PRIMORAC 5:8 (1:2, 1:2, 1:2, 2:2)

Jadranska liga, 21. kolo, Rijeka, Bazen na Kantridi

Primorje EB: Križanec, Glavan, Car 1, Krapić 1, Grabovac, Frajman, Tiškivski, Brala, Vrlić, Barač, Beltrame 1, Bratić, Jurišić, Krizman 2, trener: Roje

Primorac: Radić, Dr. Brguljan 2, Čučković, Petrović, Da. Brguljan 1, Zatovič, Kiss 3, Pasković, Pavlović, Milošević, Steinmetz, Šetka, Milić 1, Drašković 1, trener: Perović

Suci: Štampalija, Periš

Riječko Primorje imalo je priliku bodovno se izjednačiti sa Šibenikom i tako ostati u borbi za treću poziciju u Play-offu HVL-a, no prema svemu sudeći Riječani će u polufinalu Hrvatske vaterpolske lige igrati protiv Juga. Kotorski Primorac pokazao je zašto se nalazi u četvrtfinalu Eurolige, polako gradivši prednost protiv Primorja koja se ipak nije moglo nositi s favoriziranim gostima iz Crne Gore.

Svaku od prve tri četrvtine Primorac je dobio s jedan razlike, potom poveo sa 7:3, Riječani su se uspjeli približiti na 7:5, no na kraju dva boda ipak su otišla u Kotor s rezultatom 8:5 za trenutno treću momčad prvenstva.