Zagreb lako u Brodu

Branimir Korać • utorak, 31.03.2009.

U prvom susretu trećeg kola Lige za prvaka košarkaša Svjetlost je u Slavonskom Brodu visoko poražena od Zagreb Crobenza sa 107:80 i tako ostala na čekanju za prvu pobjedu u Ligi za prvaka...

Zagreb je u Brodu stigao do treće pobjede i ostao uz Cibonu jedina neporažena momčad Lige za prvaka. Na gostovanju kod momčadi sa začelja Svjetlost Broda slavili su s visokih 107:80.

Brođani ostaju i dalje na dnu ljestvice s tri poraza, a u susretima s NLB ligašima Zagrebom i Zadrom upisali su katastrofalne poraze.

Protiv Zagreba Brođani su se dobro držali u prvom poluvremenu. Tek sredinom druge četvrtine Zagreb ih je uhvatio i došao do poravnanja da bi već do odlaska na odmor došao i do plus sedam.

U drugom poluvremenu Zagreb je odmah povisio prednost i praktički riješio pitanje pobjednika već u ranoj fazi druge dionice. Prednost je rasla što se susret više bližio kraju, a posebno krajem posljednje dionice kada je završnom serijom Zagreb stigao do vrlo visoke pobjede 107:80.

Uoči susreta najavljivali su iz gostujućeg tabora kako će u susret ući koncentrirano i bez opuštanja želeći spriječiti bilo kakve neugodnosti. To su potvrdili i odnosom prema igri te su nagrađeni visokom pobjedom.

U gostujućem sastavu ispred ostalih bili su Damir Mulaomerović s 26 poena i 12 asistencija, Kruno Simon s 21 poenom te Petar Babić sa 17 poena i pet ukradenih lopti. Kod Svjetlosti 19 poena ubacio je Nikola Garma, a 15 poena uz šest skokova i pet asistencija ubilježio je Krunoslav Rimac.