TUSEM Essen 26:35 HBW Balingen-Weilstetten
HBW Balingen-Weilstetten

Balingen popravljao statistiku

Matej Milanović • petak, 03.04.2009.

Danas je odigrana jedna utakmica 26. kola rukometne Bundeslige. Već ispali Tusem Essen ugostio je Balingen-Weilstettena. Gosti, bez obzira na lošu poziciju u prvenstvu nisu imali nikakvih problema protiv najgore momčadi lige.

Tusem Essen zbog financijskih je problema već ispao iz lige, a Balingen-Weilstetten koliko god je nisko na tabeli nije u nekoj ozbiljnijoj opasnosti. Naime, već se zna da će i Nordhorn zbog financija iduće godine igrati drugu ligu.

Još će jedna momčad razigravati sa drugoligašem za opstanak, no ta je pozicije rezervirana za Stralsunder koji zaostaje deset bodova za sigurnim spasom, a budući da je dosada osvojio samo četiri boda ,teško je očekivati da će se izvući

Zbog toga je današnja utakmica bila gotovo revijalna. Balingen-Weilstetten je pokazao da su, bez obzira na to što su među najgorim sastavima u prvenstvu, puno bolja momčad od Essena.

Balingen je bolje krenuo u susret i do 15. minute praktički riješio utakmicu vodstvom od 10:3. Do poluvremena se razlika napokon malo ustalila, pa je rezultat na odmoru bio 17:11 za goste.

U drugom poluvremenu razlika je dugo bila konstantna, a zatim se gosti još malo odvajaju i u 53. minuti vode 31:21. Do kraja će se razlika održavati za laganu pobjedu gostiju. Ispostavilo da je ovaj susret jedino poslužio Balingen-Weilstettenu da poboljša statistiku.

Kod Essena su se istakli Patrik Hruščak sa jedanaest i Martin Farkarsovsky sa osam pogodaka. Za goste je osam pogodaka postigao Daniel Brack.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533