Šprem odličan, Flensburg očajan

Matej Milanović • srijeda, 08.04.2009.

Večeras su odigrane četiri utakmice 26. i posljednja utakmica 25. kola njemačkog rukometnog prvenstva. Dugo očekivani derbi druge i treće momčadi na ljestvici nije donio previše uzbuđenja, a Flensburg je doživio katastrofu u Dormagenu. Od naših se posebno istakao Goran Šprem...

Današnje utakmice rukometne Bundeslige nisu donijele previše uzbuđenja. Najviše se očekivao dvoboj HSV-a i Lemga. Hamburg je drugi u prvenstvu i dočekao je goste s istim brojem bodova i utakmicom manje.

Samo šest minuta bilo je potrebno domaćima da odu na tri pogotka prednosti, a u 11. su imali 9:3. Do poluvremena se Lemgo uspio malo približiti i vratiti do 16:13. Ipak, drugi dio nije donio preokret. Hamburg je nekoliko minuta održavao prednost, a onda pobjegao sve do 27:16 u 46. minuti igre. Do kraja, došlo je do laganog opuštanja domaćih, no nije se puno promijenilo.

Stefan Schröder predvodio je HSV sa osam pogodaka. Blaženko Lacković danas nije bio previše raspoložen, no upisao se dvaput među strijelce, a za Lemgo je Michael Kraus zabio četiri gola. HSV je time učvrstio svoju poziciju.

U Magdeburgu je domaćin dočekao Nordhorna. Prvi dio protekao je u izjednačenoj igri i Magdeburg je na poluvremenu imao samo gol prednosti, 14:13. Još u 45. minuti je rezultat bio 22:20, a onda su gosti potonuli. Najveća prednost koju su dostigli bila je sedam razlike, a pobjeda do kraja više nije dolazile u pitanje.

Čak 14 golova je za domaćina zabio Christoph Theuerkauf, od kojih polovicu sa sedam metara. Najbolji kod Nordhorna bio je izvrsni Goran Šprem koji je deset puta tresao protivničku mrežu. Sedmerce je izvodio četiri puta i sve ih je realizirao.

Iznenađenje večeri dogodilo se u Dormagenu. Domaći, koji se bore za izbjegavanje doigravanja za opstanak u Bundesligi, dočekali su sedmoplasiranog Flensburga, koji je usred borbe za nastup u Europi iduće godine.

Očekivala se lagana pobjeda gostiju bez obzira na izostanak nekoliko važnih igrača. Domaći su krenuli sa 4:0, no kada su gosti golom Jacoba Heinla došli na gol zaostatka u 25. minuti izgledalo je da se Flensburg vratio. Tako se i na poluvrijeme otišlo sa 11:10 za Dormagen. Gosti su držali rezultatsku neizvjesnost sve do 49. minute i rezultata 18:17.

Domaći tada rade seriju 8:1 za sasvim neočekivanu pobjedu, koju su gosti tek neznatno ublažili na kraju. Dormagen je predvodio Florian Wisotzki sa sedam golova, a za Flensburg je Thomas Mogensen zabio šest pogodaka.

U dvoboju Gummersbacha i Stralsundera igrala su trojica hrvatskih igrača. Utakmica je bila očekivano jednosmjerna, gosti su na poluvremenu imali 21:13, a do kraja došli do +21.

Za pobjednički Gummersbach najbolji je strijelac bio Drago Vuković, dok je Vedran Zrnić realizirao četiri zgoditka. Kod gostiju su najbolji bili Miroslav Gudz i naš Ivan Ninčević sa pet zgoditaka. Ivan je tri od tih zgoditaka zabio sa sedam metara.

U posljednjoj utakmici Rhein Neckar Löwen je na poluvremenu imao samo dva pogotka prednosti protiv Mindena. Početkom drugog djela odlaze do pet razlike, no gosti se opet približavaju na minus dva u 46. minuti, pri rezultatu 20:18. Do kraja su domaći zagrizli malo ozbiljnije i lagano slavili. Za domaćina je deset golova zabio Gudjon Valur Sigurdsson uz tri sedmerca, a kod Mindena je Aljoscha Schmidt zabio pet golova uz dva sedmerca.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533