Odličan Lacković u pobjedi HSV-a

Matej Milanović • nedjelja, 29.03.2009.

U današnjem djelu 25. kola Bundeslige gosti su slavili u obje utakmice, a Lackovićev HSV pobjedom se izjednačio na drugom mjestu s Lemgom...

U Mindenu istoimeni domaćin igrao je protiv Wetzlara. Obje momčadi su u donjem djelu ljestvice, pa je ovaj dvoboj bio borba za 12. mjesto na tablici. Igralo se gol za golom cijelo prvo poluvrijeme i tek u zadnjim minutama su gosti pobjegli na 15:12.

U tom prvom poluvremenu domaći su propustili iskoristiti čak tri sedmerca što je zapravo činilo i razliku nakon prvog djela. Drugi dio gosti otvaraju s dva pogotka za 17:12, a onda domaći do 44. minute preokreću na 18:17.

Time-out gostiju primiruje situaciju i idućih desetak minuta igra se opet gol za golom. Tako se dolazi do 55. minute kada je rezultat izjednačen, 23:23. Međutim u zadnjih pet minuta gosti zabijaju šest golova i pobjeđuju 29:25.

Najbolji kod domaćih Jan-Fiete Buschmann sa 6 postignutih golova. Kod Wetzlara 10 zgoditaka zabio je Sven Sö Christophersen, od kojih pola sa sedmeraca. Wetzlar je tom pobjedom prešao Mindena na ljestvici.

HSV je nakon pobjede protiv Flensburga, u susretu četvrtfinala Lige prvaka odigranog u srijedu, išao na gostovanje u Berlin. U prvom poluvremenu HSV se dvaput odvajao na dva razlike, no nije ostvario nikakvu prednost do odmora. Nakon 30 minuta rezultat je bio 16:16.

Domaći su u drugom poluvremenu izdržali pet minuta, a onda se HSV odvaja na 19:17. Od tog trenutka gosti neće više ispuštati prednost. Do 51. minute gostujuće vodstvo oscilira između dva i četiri pogotka, a zatim Marcin Lijewski zabija za 28:23.

Do kraja susreta domaći gube snagu i koncentraciju, što HSV iskorištava za povećanje vodstva, koje je najviše iznosilo deset razlike u 59. minuti. Za Berlin su po sedam pogodaka postigli Kjetil Strand i Mark Bult.

Za HSV osam golova zabio je Torsten Jansen, a odličnu utakmicu odigrao je Blaženko Lacković koji se među strijelce upisao sedam puta i znatno pripomogao svojoj momčadi. HSV se tako izjednačio na drugom mjestu s Lemgom u odnosu na kojeg imaju i utakmicu manje.

Za kraj tek napomena da će se 25. kolo Bundeslige završiti tek osmog travnja, kada će Stralsunder gostovati kod Gummersbacha Vedrana Zrnića i Drage Vukovića.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533