Goppingen svladao rivale

Matej Milanović • subota, 28.03.2009.

Današnje utakmice 25. kola rukometnog prvenstva Njemačke donijele su lagana slavlja Flensburga i Lemga te važnu pobjedu Frisch Auf Goppingena u direktnoj borbi za peto mjesto protiv Magdeburga...

Najvažniji susret odigran je u Stuttgartu gdje je Goppingen ugostio Magdeburga u derbiju za petu poziciju na ljestvici. Domaći su krenuli jako dobro. Vodili su 4:0 nakon pet minuta igre. Gosti tada zovu time-out i u 8. minuti je sve na početku, 4:4. Izjednačeno je do 22. minute, kada Goppingen serijom 3:0 odlazi na 14:11.

Nakon 30 minuta rezultat je 16:14, a drugo poluvrijeme domaći opet otvaraju sa 4:0. Magdeburg se iz toga više nije vratio što domaćinu omogućuje da ih pređu u poretku iako s utakmicom više. Goppingen je dvaput vodio sa osam razlike, a susret je završio 32:26.

U redovima domaćih Pavel Horak zabio je osam, a Michael Thiede sedam pogodaka. Dalibor Anušić koji igra u Goppingenu zaradio je jedno isključenje i nije se upisivao u strijelce. Magdeburg je predvodio Christian Sprenger s 10 zgoditaka, od kojih četiri sa sedam metara.

Lemgo koji se bori za Ligu prvaka ugostio je momčad Grosswallstadta. Gosti nemaju previše nade za plasman u Europu, a i dovoljno su daleko od zone ispadanja, tako da mogu igrati bez opterećenja, ali i bez previše naboja.

Grosswallstadt je imao 8:7 u 12. No, od 13. do 21. domaći rade seriju 5:0 i bježe na četiri razlike. Lemgo prednost više neće ispuštati. Gosti su najbliže bili u 40. minuti kada je rezultat glasio 21:20 za domaće.

Međutim, time-out je vratio Lemgu koncentraciju i omogućio im mirni nastavak susreta. Najveća razlika bila je sedam razlike, koliko je Lemgo ostvario i na kraju susreta s konačnih 34:27.

Najbolji kod domaćih bili su reprezentativci Njemačke Michael Kraus sa osam i Holger Glandorf sa sedam zgoditaka. Sjajnu utakmicu je za Grosswallstadt odigrao Jens Tiedtke koji je zabio 10 golova.

Flensburg kojeg do kraja prvenstva očekuje teška borba za Europu igrao je u Essenu, kod najgore momčadi lige. Pred susret ništa nije ukazivalo iznenađenje, pa tako gosti već u 6. minuti imaju 5:1. Do 20. minute razlika je ostajala oko četiri razlike, a onda Flensburg povećava prednost do konačnog rezultata prvog poluvremena, 19:12.

Drugo poluvrijeme proteklo je kao i prvo u dominaciji Flensburga. Momčad koju uglavnom sastavljaju Danci konstantno je podizala razliku i na kraju došla do ogromnih 41:25.

Najbolji kod domaćih bio je Patrik Hruščak sa 6 zgoditaka, od kojih dva sa sedam metara, a Flensburg su predvodili Sebastian Schneider i Jacob Heinl sa sedam golova.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533