Kiel nastavlja s pobjedama

Matej Milanović • srijeda, 25.03.2009.

Večeras su odigrane prve tri utakmice 25. kola rukometne Bundeslige. U sva tri susreta igrale su momčadi iz gornjeg doma, protiv momčadi kojima je jedini cilj opstanak. Favoriti su se mučili, ali na kraju su sva tri susreta prošla bez velikih iznenađenja.

U prvom susretu večeri, Kiel je ugostio momčad koja zauzima 12. poziciju na prvenstvenoj ljestvici, Melsungen. Neprikosnoveni lider prvenstva, produžio je seriju uzastopnih pobjeda na 24. Ujedno, ako ubrojimo i prošlu sezonu, Kiel nije doživio poraz u domaćem prvenstvu već 46 utakmica.

Večerašnji dvoboj, Zebre su loše otvorile. Melsungen, momčad za koju brani Mario Kelentrić, u 10. minuti odlazi na 5:3. No, od 12. do 16. minute, nekoliko pogrešaka previše gostiju te efikasne kontre domaćih, preokreću rezultat na 10:6 za Kiel.

Na poluvrijeme se odlazi sa 21:16 za Kiel, a drugi dio opet bolje otvara Melsungen. U 37. minuti gosti zaostaju samo jedan gol, 24:23. Klupa Kiela međutim zove time-out i stvari se polako vraćaju na svoje mjesto. Domaćin brzo bježi na +3, a zatim i na pet golova prednosti. Gosti se uspijevaju zadnji put vratiti na tri gola zaostatka u 48. minuti.

Do kraja Kiel, kojeg sada očekuje dvoboj sa Zagrebom, mirno povećava prednost, do konačnih 42:35. To je ujedno i najveća prednost na susretu. Za domaće je čak jedanaest golova zabio Filip Jicha, a Melsungen je predvodio Savas Karipidis sa osam.

Rhein Neckar Lowen slavio je na gostovanju u Balingenu. Prvih 15 minuta prošlo je u rezultatskoj izjednačenosti, a onda Lowen odlazi po prvi puta na dva razlike, 11:9. Do kraja poluvremena razlika ostaje između jednog i tri gola za goste te se na odmor se odlazi sa gostujućih 20:18.

U drugom poluvremenu Lowen drži razliku sve do 41. minute kada domaći izjednačuju na 27:27. No, baš kao i u Kielu, favoriti zovu time-out i odlaze na tri razlike. U 57. minuti Lowen odlazi čak na 38:30. Zadnjih nekoliko minuta gosti napokon posustaju što omogućuje Balingen-Weilstettenu dolazak na konačnih 38:33.

Najbolji kod domaćih bili su Rock Feliho i Daniel Brack sa šest zgoditaka, dok su goste prevodili Gudjon Valur Sigurdsson sa devet i Karol Bielecki sa osam golova. Lowen se tako ubacuje na četvrtu poziciju u prvenstvu i najavljuje žestoku borbu za Ligu prvaka.

Posljednji dvoboj večeri bio je onaj između Nordhorna i Dormagena. Do poluvremena rezultat je bio dosta neizvjestan. Domaći su se pred kraj poluvremena odlijepili na dva razlike i nakon 30 minuta vodili 16:14.

Dormagen se držao do 40. minute, a onda su domaći polako počeli povećavati razliku. Najveća prednost iznosila je 13 razlike, a završilo je 37:25. Najefikasniji u redovima Nordhorna bili su Steffen Weinhold i Ratko Stojković sa sedam zgoditaka. Stojković je pet puta zabijao sa sedam metara.

Goste je pak predvodio Michiel Lochtenbergh koji je realizirao čak 12 golova, no osam ih je zabio sa sedmeraca. Valja napomenuti kako je u redovima Nordhorna igrao i Goran Šprem koji je zabio četiri gola i zaradio jedno isključenje.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533