Ninčević standardno dobar

Matej Milanović • subota, 04.04.2009.

Göppingen je barem trenutačno izjednačen s drugom i trećom momčadi prvenstva nakon današnje pobjede kod Gorsswalstadta. U drugom današnjem dvoboju 26. kola Bundeslige Melsungen je lagano nadvladao Stralsunder u kojem se opet iskazao Ivan Ninčević.

Grosswalstadt koji drži mirnu sredinu tabele je danas u goste stigao Göppingen koji se bori za Europu i posebno za Ligu prvaka. U prvih dvadeset minuta gosti su u nekoliko navrata odlazili na četiri razlike, no domaći uspijevaju izjednačiti prvo na 13:13, a zatim i 14:14.

Od tu do kraja poluvremena Grosswalstadt nije zabio ni gola, što je Göppingenu omogućilo prednost od 17:14 na poluvremenu. Početkom drugog djela činilo se da su domaći ostali u svlačionici, budući da su gosti u svega pet minuta pobjegli na 21:14 i omogućili si mirniji nastavak susreta. Do 40. minute domaćin se vraća na četiri razlike.

Razlika se održava stalnom do 56. kada Grosswalstadt pogotkom Ondreja Zdrahale smanjuje na 27:29. Klupa Göppingena zove time-out i u nastavku igre domaćima se događa katastrofa. Prvo Joakim Larsson zarađuje isključenje i crveni karton, a svega 15 sekundi kasnije crveni karton dobiva i Jens Tiedtke.

Göppingen to iskorištava i zabija pet uzastopnih pogodaka za konačnih 34:27. Domaće je predvodio Einar Holmgeirsson sa šest zgoditaka, a najbolji kod gostiju bio je Dragos Nicolae Oprea sa sedam golova. Gosti su se tako izjednačili s drugoplasiranim Hamburgom i trećeplasiranim Lemgom, no imaju četiri utakmice više od HSV-a i tri više od Lemga.

Drugu utakmicu dana igrali su Stralsunder koji očajnički pokušava izbjeći razigravanje za opstanak i Melsungen koji je u donjem domu, ali siguran. Do 13. minute utakmica je bila u egalu, a onda se gosti po prvi put odljepljuju na dva razlike, 9:7. Prije kraja poluvremena Melsungen će imati i pet razlike, no na odmor se odlazi sa 17:14.

Drugu dionicu bolje otvaraju gosti koji u 36. minuti imaju sedam razlike, 22:15. Stralsunder se vraća na pet golova zaostatka, što drži neko kratko vrijeme, a onda domaći ulaze u tešku krizu i do kraja razlike neprestano raste. Najveći razmak je ujedno i završni rezultat, 40:24 za Melsungen.

Naš Ivan Ninčević ponovno je bio najbolji u redovima Stralsundera sa devet zgoditaka od kojih dva sa sedam metara. Uz to zaradio je i jedno isključenje. Kod gostiju najbolji Savas Karipidis s deset golova od kojih četiri sa sedam metara.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533