Vodeni sportovi

Mladosti pripao derbi

Vid Horvat • petak, 03.04.2009.

Vaterpolisti Mladosti pobijedili su u posljednjem kolu Jadranske lige kotorski Primorac. Žapci su tako završili premijernu sezonu na četvrtom mjestu, a ova utakmica dobra je uvertira za četvrtfinalni dvoboj Lige prvaka protiv grčkog Olympiacosa.

MLADOST – PRIMORAC 11:8 (2:1, 2:3, 6:1, 1:3)

Jadranska liga, 22. kolo, Zagreb, Bazen na Savi

Mladost: Jurin (2 obrane), Burić 2, Babić 1, Vrdoljak 1, Paškvalin 1, Franković, Herceg 1, Antonijević 1 (1), Karač 1, Muslim 1, Hinić 2, Buljubašić, Pavić (9 obrana), trener: Bonačić

Primorac: Radić (6 obrana), Dr. Brguljan, Čučković, Petrović, Da. Brguljan 1, Zatovič 1, Kiss, Pasković 2 (1), Pavlović 1, Milošević, Steinmetz, Šetka, Milić 3, Drašković, trener: Perović

Igrač više: Mladost 1/4, Primorac 7/10

Peterci: Mladost 1/1, Primorac 1/1

Suci: Boris Margeta (Kranj), Nikola Curić (Dubrovnik)

Mladost je uspjela završiti prvu sezonu u Jadranskoj ligi pobjedom. Iako ima isti broj bodova kao i Primorac iz Kotora, zbog bolje gol razlike Crnogorci su u boljoj poziciji za krajnji plasman. Na poluvremenu je bio egal, a onda su Žabci prelomili utakmicu u trećoj četvrtini koju su dobili s visokih 6:1. Do kraja su samo održavali stečenu prednost i pokazali dobru razinu igre koja će im biti potrebna protiv Grka.

Među mladostašima se najviše isticao odlični Pavić koji je opet u nekoliko navrata imao važne obrane. Najbolji strijelac utakmice je Crnogorac Milić s tri pogotka, a kod Zagrepčana su po dva gola zabili Hinić i Burić. Optimizam se vratio na Savu i igrače Ozrena Bonačića sada očekuje uzbudljiva završnica sezone.