Vodeni sportovi

Jug prvak!

Hrvoje Vuković, Vedran Babić, Ivan Forjan • subota, 04.04.2009.
Jug prvak!

U posljednjem, 22. kolu Jadranske lige, Jug je rutinski odradio posao protiv POŠK-a i tako i službeno osvojio prvo izdanje ovog regionalnog natjecanja. Šibenik je bio uvjerljiv protiv splitskog Jadrana, Primorje je bilo bolje od Medveščaka, a Mornar je poražen od Jadrana iz Herceg Novog...

POŠK – JUG CO 6:14 (2:3, 0:5, 2:3, 2:3)

Jadranska liga, 22. kolo, Split, Bazen u Poljudu

POŠK: Bujas, Vuko, Prižmić, Jakaša, Barbarić 3, Lušić 1, Kujačić, Schrebl, Crnčević, Bilić, Delić, Udiljak, Jelovina, Bokavšek 2, trener: Školneković

Vezane vijesti

Jug CO: Nižić, Vranješ, Bautović, Azevedo 1, Ivanković 1, Smodlaka 1, Seman 1, Benić, I. Sukno 1, Kopilaš, Drobac 2, Obradović 2, Bijač, S. Sukno 5, trener: Fatović

Igrač više: POŠK 1/6, Jug CO 4/7
Peterci: POŠK -, Jug CO 1/1
Suci: Štampalija (Ši), Milinović (St)

Iako je pitanje prvaka praktički bilo riješeno i prije posljednjeg kola pošto je vodeći Jug gostovao kod POŠK-a koji nije uspio upisati niti jedan bod u dosadašnjem dijelu, Dubrovčani su večeras i na papiru postali prvi osvajači Jadranske lige. Gosti su u dosta opuštenoj i ležernoj utakmici uglavnom nastupili s mlađim igračima, čuvajući glavne snage za puno važniji četvrtfinalni ogled Eurolige ovu srijedu u Beogradu protiv Partizana. Utakmicu su tako propustili ponajbolji igrači poput Boškovića, Vićana, Bušlje i Dobuda, no i bez njih osvajanje naslova nije došlo u pitanje.

Protiv Splićana, ključna je bila druga četvrtina koju je Jug dobio sa 5:0 i već do poluvremena osigurao slavlje. Na kraju je bilo 14:6 za igrače Elvisa Fatovića, a najraspoloženijim u redovima Dubrovčana pokazao se Sandro Sukno sa pet golova. Nakon Hrvatskog Kupa, ovo je već drugi ovosezonski trofej za Jug, a još su naravno u igri za naslove u Euroligi i HVL-u, čiji play-off uskoro počinje.

BUDVANSKA RIVIJERA - KOPER 13:12 (4:1, 3:2, 4:5, 2:4)

Jadranska liga, 22. kolo, Budva, Bazen ŠRC 'Budva'

Budvanska Rivijera: Todorović, Trajković 1, Ivančević, Danilović 5, Gak, Tičić 2, Dončić, Uskoković 2, Kan, Gor Nagy 2, Vukić 1, Franičević, Lazović, Mijanović, trener: Đuho

Koper: Gržentič, Kavčić, A. Verač, Berce 2, B. Verač 2, Kancijanić 2, Kuk, Galič 3, Bukovac 1, Turina 1, N. Černeka, Crnica, R. Černeka, Smolnik 1, trener: Cetin

Igrač više: Budvanska R. 5/9, Koper 4/8
Suci: Adžić (Kotor), Matijašević (Herceg Novi)

Budvanska Rivijera nije se mogla pomaknuti s petog mjesta uoči utakmice s Koperom, pa niti ne čudi ne baš pretjerani angažman u utakmici protiv slovenskog Kopera. Ipak nakon prvih osam minuta činilo se kako će to biti lak posao za domaćine koji su poveli sa 4:1, da bi do poluvremena još povećali prednost na 7:3. Ipak, Slovenci su u narednim minutama iskoristili opuštanje Đuhine momčadi i na kraju tijesno izgubili sa 13:12. Budvanska Rivijera najlošije je plasirana od sve tri crnogorske ekipe u JVL-u te će u tamošnji play-off krenuti s pozicije broj tri.

MORNAR BRODOSPAS - JADRAN CKB HN 7:12 (3:4, 2:3, 1:2, 1:3)

Jadranska liga, 22. kolo
Split, Bazen u Poljudu
Suci: Tomić (Zagreb), Avramović (Kotor)

Mornar BS: Brzica, Burić 2, Marinić - Kragić, Čorušić, Mataić, Zeljak 1, Jerković, Vojković, Kalebić, Krnić 2, Marelja, Kovačić 1, Ban, Bebić 1. Trener: Kreković

Jadran CKB HN: Ščepanović, Sekulić, Graham, Elez 3, Vukčević, Radović, Jelača 2, Gojković 1, Ivović 4, Pejaković, Premuš 1, Smith 1, Perčinić, Klikovac. Trener: Mustur

Aktualni četvrtfinalist Eurolige "prošetao" se poljudskim bazenom i stigao do 18. pobjede, koja mu ipak nije donijela naslov prvaka s obzirom da je Jug očekivano slavio protiv POŠK-a. Utakmica je, dakle, odigrana bez velikog rezultatskog značaja, no kvalitetniji gosti nisu dopustili rasprodaju ugleda protiv osmoplasiranog sastava lige.

Najbolji strijelac utakmice ujedno je i najbolji strijelac lige. Aleksandar Ivović večeras je postigao četiri pogotka, pa je ukupnu gol bilancu u sezoni povisio na impresivna 103 zgoditka, čak 49 više od prvog pratitelja Tonija Barbarića iz splitskog POŠK-a.

PRIMORJE EB - MEDVEŠČAK 11:9 (4:2, 2:3, 1:1, 4:3)

Rijeka, bazen Kantrida
Suci: Maro Savinović (Dubrovnik), Robert Tiozzo (Split)
Delegat: Jerolim Uroda (Biograd)

Primorje EB: Križanec, Glavan 2, Car, Krapić 1, Grabovac, Frajman, Tiškivski 2, Brala 3, Vrlić, Barač 1, Beltrame, Bratić, Sušanj, Krizman 2. Trener: Roje.

Medvešćak: Kavur, Burić1, Milaković, Čule 1, Lugović 1, Benić 2, Ravlić 1, Perković, Vegar 2, Grbeš 1, Ćuk, Blažević, Farkaš, Geratović. Trener: Vegar.

Igrač više: Primorje EB 2/4, Medveščak 3/6
Peterci: Primorje EB 1/2, Medveščak 2/2

Primorje EB na Kantridi je pobjedom protiv zagrebačkog Medvešćaka okončalo svoj nastup u prvom izdanju Jadranske lige. Bez obzira na pobjedu, Primorje nije mijenjalo svoj plasman na ljestvici te je ostalo sedmo, dok je Medvešćak jedanaesti. Primorje će kao četveroplasirana momčad iz Hrvatske u play offu za nacionalnog prvaka igrati protiv dubrovačkog Juga.

U subotnjoj utakmici u redovima domaćina najviše se istakao Brala trima pogocima, dok su kod gostiju Benić i Vegar postigli po dva pogotka.