Eredivisie, 29. kolo, 03.04.2009, 20:45 h
N.E.C. Nijmegen 1:1 Twente
Twente

Twente ostaje drugi

Vedran Babić • petak, 03.04.2009.

Nakon reprezentativne stanke nizozemski prvoligaši vratili su se na travnjake. U prvoj utakmici 29. kola Twente je odigrao 1:1 u gostima kod NEC-a, ali će unatoč tome i poslije zaključenja ovoga kola ostati na drugoj poziciji.

Eventualnom pobjedom protiv devetoplasiranog NEC-a Twente je mogao dodatno pritisnuti AZ i primaknuti mu se na šest bodova, no slavlje Stevea McClarena i njegovih nogometaša pokvario je pogotkom 12 minuta prije kraja John Goossens. Prethodno je Marko Arnautovic doveo goste u vodstvo u 23. minuti.

Interesantno je da su i u prvom dvoboju ove sezone Twente i NEC remizirali, bilo je to u 2. kolu. Tada je Twente također poveo, a NEC je do boda stigao u 88. minuti.

Ovakvim razvojem događaja Twente produžuje seriju neporaženosti na 19 utakmica i ostaje na drugom mjestu ljestvice sa 62 boda, osam manje od vodećeg AZ-a i četiri više od trećeg Ajaxa. AZ sutra dočekuje 13. momčad lige, Den Haag, koja mu je još u 2. kolu nanijela drugi i posljednji poraz u sezoni, dok Ajax u nedjelju gostuje u Kerkradeu kod Rode.