Parižanima koristila pauza

Maja Giljanović • nedjelja, 05.04.2009.

PSG je pobjedom protiv Nice u 30. kolu Le Championnata potvrdio najavu svog trenera Paula Le Guena koji je vjerujući da 'iz svijeće još nije iscurilo svo ulje' i navijače i igrače i samog sebe hrabrio nakon teških stradavanja u Parizu protiv Marseillea i u Toulouseu u prošlom kolu...

Dvotjedna je reprezentativna zato pauza PSG-u stigla kao melem na ranu kako bi posrtanje na Parku prinčeva protiv Marseillea (3:1) te ispijeni pelin u Toulouseu (4:1) bacili u zaborav trijumfom protiv tradicionalno čvrste Nice. Tri boda su baš izvojevana, a vrijedna su prestizanja upravo Toulousea i izjednačenja na trećem mjestu s Marseilleom i Lilleom (samo četiri boda iza Lyona).

Nice je, pak, nigdje. Osma je i ne može, naime, ni naprijed ni natrag. Momčadi koje se bore za Europu bježe joj 12 bodova, a ona onima najugroženijima jednako toliko - svejedno Antonetti nije stigao spuštenih gaća i nakon što su uspjeli zauzdati početni presing Parižana i sami su pokazali zube.

Vezane vijesti

Vodstvo Hoaraua u 20. minuti Nice je poništila 15 minuta kasnije (Remy), a 22-godišnjak je koju minutu kasnije propustio i velebnu prigodu dovesti goste u vodstvo kada je s niti šest metara promašio prazna vrata.

Parižanima je vrijedne bodove u 51. minuti osvojio Traore i koliko su god u navijače nemir unijeli promašaji Hoaraua, Giulyja dvaput i Chantomea, Nice (u prvom redu Mouloungui) nije uspjela potvrditi onu otrcanu kad ne zabiješ - primiš.

Sochaux je upisao izuzetno vrijednu pobjedu protiv Rennesa svog bivšeg trofejnog (Liga-kup) trenera Guya Lacombea. Favorizirani Rouge et Noir su pali na Bonalu golovima Boudebouza u 35. minuti iz jedanaesterca, Erdinga u 37. i Sverkoša u 87. minuti.

U Sochauxu svoje mjesto usprkos problemima u obitelji (čitaj premlaćivanju supruge) koji su eskalirali u sukob s policijom te triježnjenjem u pritvoru nije izgubio Dalmat. 30-godišnji bivši veznjak primjerice i Intera izgubio je, međutim, kapetansku traku, a njegovu je momčad ova sedma pobjeda u sezoni (šesta pred njihovim navijačima) katapultirala na visoko 14. mjesto.