Atletico se opet smrznuo

Borna Rupnik • nedjelja, 05.04.2009.

Atletico Madrid nastavlja igrati u svojem ritmu toplo-hladno, a trenutačno se nalaze u jednoj vrlo hladnoj fazi. To je iskoristila Osasuna za bijeg za dna, a Espanyolovi očajnički pokušaji spasa konačno su urodili s tri boda...

Usprkos najavama da neće ponoviti izrazito loše izdanje s Mallorce, kada su poraženi 2:0, nogometaši Atletica protiv Osasune nisu uspjeli doći do pozitivnog rezultata. Zapravo, igru su poboljšali, ali rezultat je uistinu poražavajuć.

Gosti iz Pamplone na Vicente Calderonu slavili su čak 4:2, a u vodstvo su došli već u osmoj minuti. Lea Franca je glavom matirao Walter Pandiani, ali radost Osasune nije dugo trajala. U 15. minuti Diego Forlan s ruba šesnaesterca zabija za 1:1 i činilo se da će se s tim rezultatom otići na predah.

Međutim, nakon Osasuninog udarca iz kuta u Atleticovom kaznenom prostoru najbolje se snalazi Kristian Vadozc i šokira domaćine. Igrači Abela Resina nisu pronašli način kako se oporaviti u pauzi i tek što se ponovno krenulo s centra primaju treći pogodak.

Po drugi puta precizan je bio Walter Pandiani, a posljednji čavao u Atleticov poraz zakucao je Masoud Shojaei sredinom nastavka. Pablo Ibanez je u 74. minuti samo ublažio gubitak bodova. Osasuna se tako izvukla iz zone ispadanja, a crveno-bijeli Madriđani su znatno umanjili svoje izglede za plasman u Ligu prvaka.

Espanyol je nakon dugo vremena ubilježio pobjedu, a žrtva je bio Deportivo, koji također ima visoke europske ambicije. Prvi je Espanyolov pogodak bio djelo Ivana Alonsa, a drugi izvrstan udarac Ivana de la Pene s dvadesetak metara.

Nadu gostima donio je Lassad Nouioui u 44. minuti, ali je Deportivovu sudbinu zapečatio Lopo autogolom u samoj završnici susreta.