Stigle plaće, stižu i bodovi

Borna Rupnik • nedjelja, 05.04.2009.

Nogometašima Valencije ovoga je tjedna pao veliki kamen sa srca jer je njihov poslodavac uspio dogovoriti zajam kojim će im isplatiti dugovanja, a svoje su zadovoljstvo pokazali na terenu, svladavši Getafe s uvjerljivih 4:1...

Povratak pobjedničkog ugođaja na Mestallu upotpunio je svojim nastupom i najbolji strijelac kluba, David Villa, ali je u početnoj fazi utakmice promašio dvije izgledne prilike. No, ako ne može Villa, može Juan Mata - mladi je Španjolac u 20. minuti primirio sjajno dodavanje Davida Silve i hladnokrvno matirao vratara Jacoba.

Villa je put do mreže pronašao pet minuta poslije, realiziravši kazneni udarac nakon što je Lucas Licht prekršajem zaustavio raspoloženog Davida Silvu. Pritisak domaćina nije jenjavao sve do poluvremena, a početkom nastavka budi se i Getafe.

Drugi jedanaesterac na utakmici pogodio je Francisco Casquero i tako smanjio na 2:1, ali Šišmiši vrlo brzo vraćaju svoju prednost od dva pogotka. U 55. minuti Jacoba je fantastičnim udarcem iz daljine svladao Raul Albiol, a da ovo definitivno nije njegov dan, vratar Getafea potvrdio je i nekoliko minuta kasnije.

Tada je u svom kaznenom prostoru oborio Davida Villu, zbog čega ga je sudac poslao na prijevremeno tuširanje, a Villa se nije držao nepisanog pravila da igrač na kojemu je prekršaj napravljen ne treba izvoditi jedanaesterac. No, i treći je puta na susretu pogodak pao s bijele točke - Villa zabija za 4:1.

Zahvaljujući porazima Villarreala, Atletico Madrida, Malage i Deportiva, Valencia je naglo postala vrlo ozbiljan kandidat za osvajanje toliko željenog četvrtog mjesta. S druge strane, Getafe je ostao na samo jednom jedinom bodu iznad zone ispadanja.

Racing je u Gijonu svladao Sporting 2:0 pogocima Nikole Žigića i Colse iz drugog poluvremena, ali sve je moglo završiti drukčije da se našemu Mati Biliću, koji je odigrao cijelu utakmicu, u devetoj minuti nije ispriječila vratnica. Bilić je u nastavku još dva puta pokušao ugroziti vratara Tona, ali nije pogodio okvir gola.