Montepaschi s pola snage

Vedran Babić • ponedjeljak, 06.04.2009.

Jučerašnji susreti 25. kola talijanskog prvenstva nisu kreirali nikakve neočekivane rezultate, što znači da je vodeći Montepaschi upisao novu pobjedu, savladavši s 15 razlike Rieti.

Nakon dva poraza u tri dana u svojoj dvorani od Panathinaikosa, koja su zaključila njihovu europsku priču, košarkaši Montepaschija vratili su se obvezama u domaćem prvenstvu u kojem praktički nemaju dorasle protivnike. Gostovanje kod Solsonice Rietija pokazalo se kao rutinsko odrađivanje posla s pola snage, ako i toliko.

Domaćini su se odlično držali, čak i u nekoliko navrata vodili u izjednačenom prvom poluvremenu (28:28), da bi se tek od 24. minute Montepaschi trgnuo i počeo rješavati pitanje pobjednika serijom 16:3 za vodstvo 49:38. Na kraju je bilo 69:54, a najefikasniji u redovima pobjednika bili su Morris Finley s 20 koševa te Romain Sato s 13 koševa i 12 skokova.

NGC Cantu najbolja je gostujuća momčad lige iza Montepaschija i to je potvrdila sinoćnjom pobjedom protiv Angelico Bielle (101:92). Iako je na poluvremenu domaćin bio u minimalnoj prednosti 47:46, Cantu je nastavak otvorio serijom 10:0 i sve do 32. minute je kontrolirao utakmicu. Tada se Biella primakla na samo 74:72, no gosti su se othrvali domaćinima i stigli do 13. pobjede u prvenstvu, sedme na gostujućem parketu.

Trolist B. J. Elder - Herve Toure - Jason Rich zajedno je domaćinu utrpao 69 koševa, a izdvojimo i double-double učinak Kevinna Pinkneya (14 koševa, 11 skokova). Kod Bielle najviše se istaknuo Valerio Spinelli s 23 ubačaja.

U ostalim utakmicama pobjede su ostvarili domaćini. Montegranaro je protiv Scavolinija prekinuo niz od tri poraza, Carife je prošlotjednom slavlju u Rimu kod Lottomatice pridodao i trijumf nad posljednjeplasiranim Snaiderom, dok je Air Avellino bio bolji od GMAC-a, za kojeg naš Dalibor Bagarić nije ulazio s klupe.

Jedini preostali susret 25. kola još moraju odigrati Benetton i Lottomatica. Bit će to dvoboj šeste i pete momčadi na ljestvici, a na rasporedu je u srijedu u 20:30 sati.