Benetton uvjerljiv, Nicević vrlo dobar

Vedran Babić • srijeda, 08.04.2009.

U zaostalom susretu 25. kola talijanske lige Benetton je na domaćem parketu sa 79:62 porazio Lottomaticu i tako nastavio uspješan ligaški niz...

Iako na Final Eightu Eurokupa u Torinu nije polučio dobar rezultat (ispao u četvrtfinalu), Benetton je u domaćem prvenstvu uhvatio dobar zalet za završnicu sezone. Večeras je protiv Lottomatice ostvario i četvrtu uzastopnu pobjedu, s kojom se popeo na četvrto mjesto ljestvice s omjerom 15-10, kojeg imaju još tri kluba, jedan ispred (Lottomatica) i dva iza kluba iz Trevisa (Armani Jeans, Teramo).

Lottomatica je na večerašnjoj utakmici vodila samo jednom (22:21), a upravo od tog trenutka u posljednjoj minuti prve četvrtine stvari su počele kretati nizbrdo za Rimljane. Domaćini su u drugom periodu primili samo deset koševa te su na odmor otišli s plus 13 (45:32).

U nastavku se gosti više nisu uspjeli približiti na manje od sedam koševa razlike, a najveća prednost Benettona ubilježena je u 39. minuti, kada je Massimo Bulleri pogodio za 79:57.

Od petorice dvoznamenkastih kod "zelenih" najviše se istaknuo nevjerojatni Charles Judson Wallace s 13 poena i čak 19 skokova! DaShaun Wood je ubacio 12 poena uz šest asistencija, dok je naš Sandro Nicević za 25 minuta igre zabio 11 koševa (4/7 za dva) i prikupio pet skokova i jednu asistenciju.

U 26. kolu koje je na rasporedu ove subote, Benetton dočekuje osmoplasiranu momčad Angelica iz Bielle, dok Lottomatica igra kod kuće protiv 14. na ljestvici, Rietija.