Rezultat do rezultata…

Ivana Strahija • nedjelja, 05.04.2009.

Interesantno je nadasve bilo 23. kolo Premijer lige, s remijem visokoplasiranog Karlovca protiv Riječana, pobjedom Osijeka u gostima kod Splita te +1 Umaga nad Moslavinom.

Svoje su 23. prvenstveno kolo varaždinski rukometaši odradili protiv Dubrave, i pobijedili 39:32. Nije za domaće rukometaše bilo baš previše motiva u tom susretu jer je Dubrava uvjerljivo posljednja, pa su se Varteksovci možda i previše opustili, te su gosti imali izjednačenje na 13:13 u prvom dijelu susreta. No, s malo više angažmana Varaždinci su na poluvrijeme otišli u plusu od dva gola, a u drugom dijelu su brzo došli i do +5. Zatim je briljirao mladi Brdar, koji je Varteks odveo na deset pogodaka prednosti sedam minuta pred kraj utakmice.

Remi Karlovca i Zameta kao da je netko planirao, toliko bi ga teško bilo predvidjeti. Premda se u obranu Karlovca, trenutno šestog na tablici, može reći da je kolo odradio bez nekolicine prvotimaca, ipak nije smio dopustiti da pretposljednji Zamet odnese bod iz grada na četiri rijeke. Kad kažemo da su gosti umalo odnijeli sve, jer su u samoj završnici imali +1 (31:32), tada je jasno da će trener Karlovčana Dražen Požar uistinu morati poraditi na motivaciji svoje ekipe.

U derbiju za sredinu ljestvice Osječani su slavili u Splitu. To bi se teško predskazalo na početku susreta, kad su Splićani uvjerljivo poveli, da bi momci iz Slavonije izjednačili , a potom i poveli prije isteka prvih 30 minuta. Uz odlično raspoloženog Stojčevskog i Tomaševića, ali i vratara Vujovića u ostatku susreta Osijek je odlično parirao domaćima, koji jesu preokrenuli rezultat, no nisu ga znali zadržati do kraja.

A sa svega +1 Umag je slavio nad Moslavinom i time napravio korak u pravom smjeru i očuvanju prvoligaškog statusa. Ponajviše su Umažani slavili zahvaljujući svom nevjerojatno dobrom vrataru Petriću, koji je upisao čak 26 obrana.

Bjelovar se nije nadao lakoj utakmici protiv favoriziranih Porečana, pa su u utakmicu ušli svom snagom. Takav se pristup u potpunosti isplatio, jer je stečeno vodstvo domaćih Poreču bilo nemoguće anulirati. Dragićević s 10 i Prihić s devet pogodaka bili su najbolji strijelci domaćina, dok su gosti imali raspoloženog Lovrinovića s 10 golova, od čega četiri s linije sedam metara.