Dukat Premijer liga, 23. kolo, 04.04.2009., Sisak, SD Brezovica, gledatelja: 1.000
Suci: Dalibor Jurinović (Zadar), Marko Mrvica (Biograd na moru)
26:26(16:12) Nexe Našice
Nexe Našice

Siscia - Nexe: Ponovno prijateljski

Branimir Korać • nedjelja, 05.04.2009.

I drugi put ove sezone Siscia i Nexe su u međusobnom dvoboju podijelili bodove remiziravši ovaj put 26:26. U zanimljivom dvoboju obje momčadi na kraju mogu biti zadovoljne podjelom bodova...

UKUPNO2694/44

Derbi 23. kola Premijer Dukat lige igran je u Sisku gdje je Siscia ugostila Nexe. Siščani su napunili dvoranu Brezovica i prisustvovali su neizvjesnom dvoboju nakon kojeg na kraju nije bilo pobjednika.

Do polovice prvog poluvremena igralo se posve izjednačeno bez nekih posebnih odvajanja, a onda je domaćin od 20. do 27. minute predvođen u prvom dijelu vrlo raspoloženim Jakovom Gojunom složio seriju 7:1 i otišao na ugodnih 14:10. Do kraja prvog dijela Siscia je zadržala prednost od četiri pogotka te se na odmor otišlo s vodstvom 16:12.

U prvih pet minuta drugog poluvremena Siscia je držala prednost od četiri-pet pogodaka razlike, no onda je uslijedilo 15 minuta vrlo loše igre domaćina u napadu i Nexe sve preokreće i nakon serije 9:2 vodi 23:21. Bešlić i Bjeliš vratili su u samoj završnici Sisciju u igru, a pogotkom Bešlića 55 sekundi prije kraja Siscia je stigla do vodstva 26:25.

Nexe ima napad koji završava dosuđenim sedmercom 20 sekundi prije kraja, a siguran realizator bio je odlični Saša Barišić. Posljednji pokušaj Siscije za hvatanjem pobjede završio je udarcem Jakova Gojuna u blok našičke obrane.

Kod Siscije bolji od ostalih bili su Jakov Gojun s osam i Mario Bjeliš sa šest golova, a kod Nexea istaknuli su se Saša Barišić s deset i Franjo Lelić s osam golova. Lelić je u 58. minuti zaradio i izravni crveni karton zbog grubog prekršaja.