Twente odgodio krunidbu AZ-a

Vedran Babić • subota, 11.04.2009.

Još najmanje sedam dana AZ će morati pričekati na službeno osvajanje titule nizozemskog prvaka. Razlog tome je večerašnja pobjeda Twentea, koji je na četiri kola do kraja razliku smanjio na 11 bodova...

Momčad Stevea McClarena ove sezone igra nevjerojatno nadahnuto, a u prilog toj konstataciji ide činjenica da je večeras Twente ostvario 14. pobjedu u posljednjih 20 utakmica, koliko traje njegova neporaženost. S 4:2 u Enschedeu je poražena Roda, kojoj predstoji neizvjesna završnica prvenstva u kojoj traži ostanak u ligi.

Nakon što je Romano Denneboom doveo Twente u vodstvo, a Laurent Delorge ubrzo izjednačio, domaćin je trima pogocima u nizu riješio utakmicu (Douglas, Rajković, Elia). Sekou Cisse postavio je konačnih 4:2 u 78. minuti.

Trećom uzastopnom pobjedom PSV se izjednačio na četvrtom mjestu s Heerenveenom, koji svoju utakmicu 30. kola igra sutra. Još uvijek aktualni prvak s 2:0 je bio bolji od Utrechta, kojemu je ovo već sedma utakmica u nizu u kojoj ne postiže pogodak!

Carlos Salcido (46.) i Timmy Simons (55.) zabili su za 16. pobjedu PSV-a, kojeg u idućem kolu čeka veliki derbi protiv Ajaxa u Eindhovenu.

Sparta je u 93. minuti stigla do vitalne gostujuće pobjede protiv Den Haaga u svojevrsnom derbiju začelja. Domaćini su poveli pogotkom Knoppera u 25. minuti, da bi gosti u samoj završnici napravili pravi podvig.

Prvo je u 86. minuti s bijele točke rezultat poravnao Timothy Derijck, a zatim u trećoj minuti sučeve nadoknade Dele Adeyele pogađa za veliko slavlje momčadi iz Rotterdama. Nije nevažno istaknuti da je Sparta od 30. minute igrala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Promes. Ovo je tek druga pobjeda Sparte u gostima ove sezone iz 15 utakmica.