Šibenik se osramotio u Zadru

Zoran Zdelar • utorak, 14.04.2009.

Košarkaši Šibenika osramotili su se u Zadru te su jedva uspjeli izboriti poraz s manje od 50 poena razlike...

Zadrani u svom klubu u posljednje vrijeme imaju mnogo problema, no to se nije odrazilo danas na stanje na parketu s obzirom da su pred svojom publikom slavili iznimno uvjerljivo u dvoboju s košarkašima iz Šibenika.

Zadar kreće furiozno od samog početka kada u prvoj minuti igre Tomislav Ružić krade loptu i dovodi Zadar u vodstvo s dva poena, a nakon toga su bili u vodstvu sve do šeste minute kada su Šibenčani posljednji put bili izjednačeni. Marko Matulja tada je zahvaljujući trici donio Šibeniku izjednačenje pri rezultatu 13:13, a nakon toga utakmica je bila potpuno jednostrana.

Do dvoznamenkaste prednosti Zadrani stižu u sedmoj minuti nakon dva poena Damira Rančića za vodstvo od 24:13, a prednost se nakon toga sve više i više povećavala. Nakon prve dionice domaćini su vodili s 14 poena.

U drugoj četvrtini Zadrani su malo popustili, pa Šibenčani uspijevaju koliko-toliko držati korak te na poluvrijeme odlaze sa zaostatkom od 15 poena.

U drugom poluvremenu juniorski reprezentativac Toni Prostran potpuno se razigrao te je bio nezaustavljiv za gostujuću obranu, pa ne čudi što je Zadar u posljednjih deset minuta utakmice ulazio s ogromnih 37 poena prednosti.

U zadnjem dijelu utakmice Zadar je imao i 51 poen prednosti, no konačni rezultat ipak je donio razliku manju od 50 poena.

Zadar je u svojim redovima imao nekoliko iznimno raspoloženih igrača koje je predvodio već spomenuti Prostran s učinkom do 25 poena i šest dodavanja u 29 minuta igre. Ružić je pobjedi pridonio s 19 poena, a Johnson s 18. Šibenik bi bio još uvjerljivije potopljen da kojim slučajem na parket s klupe nije ušao Ivan Mimica koji je u 27 minuta postigao 22 poena.