Simultanke Amerikanaca potopile Dubrovnik

Bernard Jurišić • utorak, 14.04.2009.

Simultanke tri splitska Amerikanca bile su dovoljne za uvjerljivu pobjedu Splita CO nad Dubrovnikom. U susretu u kojemu je obranu ozbiljno shvaćao tek Ante Grgurević, otišlo se preko 200 poena...

Split CO nije imao velikih problema protiv Dubrovnika. Pobjeda 116:88 dočarava kakva se utakmica igrala, utakmica u kojoj su obrane bile misaona imenica, a splitski Amerikanci nabijali statistiku za neki unosniji angažman naredne sezone.

Dubrovčani su pred samo 600 gledatelja u Spaladium Areni utakmicu otvorili dobro, štoviše - odlično. U prvoj četvrtini držali su se u egalu, da bi napadačkom kanonadom poveli 28:29 na početku druge četvrtine. Došli su i do 40:47 u 17. minuti, no kad je Grgurević konačno uspio motivirati svoje suigrače da se posvete malo poslu i u obrambenom dijelu, žuta serija od 9:0 vratila je prednost na stranu domaćina, koju su zadržali do kraja.

Vezane vijesti

Već na otvaranju treće četvrtine bilo je jasno da je Dubrovnik svoje odigrao. Od 65:54 u 22. do 86:71 na kraju treće četvrtine Splićani su samo povećavali prednost, a istim su ritmom nastavili i u posljednjoj četvrtini. Teško je i zapisati sve rekordne prednosti Splita, a završnih 116:88 tricom mladog Babića u posljednjoj sekundi postavljeno je najviših +28.

U splitskim redovima Eddie Shannon igrao je "privatnu" utakmicu, šutirajući sve što se moglo i nije moglo. Gordon je bio tek nešto altruističniji, a svoj period imao je i Dalron Johnson, koji je sa 16 (neforsiranih) poena i 8 skokova ostavio najbolji dojam, iako nije bio najbolji strijelac.

Američkom trojcu priključili su se Grgurević (15 poena i 11 skokova) i Delaš (20 poena i 8 skokova), a Batina je u završnici ozlijedio zglob i narednih će se dana znati hoće li i koliko pauzirati. Kod Dubrovčana očekivano najefikasniji bio je Ante Vranješ s 19 ubačaja.