Skromni Real i Barca

Zoran Zdelar • subota, 18.04.2009.

Barcelona i Real Madrid danas su ubilježili nove pobjede, no svoje navijače teško da će oduševiti s obzirom da su uspjeli slaviti tek minimalnim rezultatom...

Nogometaši Barcelone uspjeli su stići do šeste uzastopne pobjede prilikom gostovanja kod Getafea u Madridu jedino zahvaljujući pobjedonosnom pogotku Lionela Messija. Mladi Argentinac je nakon proigravanja od strane Xavija u svom stilu uspio zaobići nekoliko protivničkih braniča i nakon toga odaslati udarac koji je za Getafeova vratara Vladimira Stojkovića bio nezaustavljiv.

Barcelona je dominirala tijekom većeg dijela utakmice, no mreža se tresla samo prilikom toga udarca Messija u 19. minuti utakmice. Bio je to Messiju 20. pogodak ove sezone i Josep Guardiola može biti što je njegova momčad ovog puta uzela tri boda na gostovanje koje im je inače znalo stvarati dosta problema.

Vezane vijesti

U drugom dijelu grada Atletico Madrid je istovremeno bez problema uspio slaviti pred svojom publikom u dvoboju s Numancijom rezultatom 3:0. Atletico je poveo tek nakon malo više od sat vremena igre kada je za vodstvo zabio Banega, a na 2:0 u 79. minuti povisuje Forlan. U samoj završnici utakmice Simao je zabio za konačnih 3:0.

Deportivo se ove subote svrstao među uspješne goste nakon što je svladao Athletic Bilbao zahvaljujući pogotku Alvareza pet minuta prije kraja utakmice. Malaga i Mallorca odigrali su tek 1:1, a oba pogotka su pala u drugom poluvremenu. Malaga je povela u 53. minuti preko Aponoa, a šest minuta kasnije izjednačava Arango.

Real Madrid nastavlja držati koliko-toliko korak za vodećom Barcelonom nakon što su također pobijedili minimalnim rezultatom prilikom gostovanja kod Recreativo Huelve. Jedini pogodak postignuo je široj javnosti manje poznat Marcelo u 49. minuti susreta te je time sebi osigurao prilično veliku medijsku pažnju u narednim danima.