Podravka Vegeta uzela i Kup

Željko Kubatka • subota, 18.04.2009.

Podravka Vegeta očekivanom pobjedom u finalu protiv Trogira osvojila 15. pehar Kupa Hrvatske......

PODRAVKA VEGETA - TROGIR 32:27 (18:14)

Kup Hrvatske za rukometašice, finale
SD Žeravinec - Ivanić Grad, gledatelja: 500.
Sutkinje: Crnojević – Kostecki-Radić
Nadzornik: Imre.

Podravka Vegeta: Žderić, Kožnjak 2, Đokić 5, Todorovska, Lovrak 4, Zebić 1, Gaće 3, Ungureanu, Franić 4, Šerić, Jelčić, Pasičnik 4, Bulath, Penezić 9(2).
Trener: Zdravko Zovko

Obrane: Ungureanu 7(2), Jelčić 3(1)
Sedmerci: 2/4
Isključenja: 8 minuta

Trogir: Petrinec, L. Emer 2, Džeko, Jurić, Hrgović 9(2), Šimičić 1, Petković 10(3), Boban 1, Brčić 3, Čović 2, Bilobrk, Stričević, Vlajčević, Borozan
Trener: Vatromir Srhoj

Obrane: Borozan 17(2),
Sedmerci: 5/8
Isključenja: 14 minuta

U Ivanić Gradu ništa novo! Podravka Vegeta očekivano osvojila svoj drugi ovosezonski trofej, ukupno 15. Kup Hrvatske, ostaje još prvenstvo. U Ivanić Gradu, gradu ljekovite nafte, odigrana je finalna utakmica u kojoj se Trogiranke pružile čvrst otpor iskusnijim rukometašicama Podravke. Bila je to utakmica dostojna finala hrvatskog Kupa u kojoj je Podravka samo na trenutke pokazala zašto je jedna od najboljih europskih ekipa a mlade Trogiranke će ovakvom igrom biti glavni kandidat za drugo mjesto u Ligi za prvaka. Odlične golmanice na obje strane, Jelčić i Ungureanu trinaest obrana, Borozan čak 19 zaustavljenih udaraca. Najefikasnija igračica turnira je Ivana Petković sa 21 zabijenim golom u današnjoj utakmici postigla je deset.

Poslije početne ravnopravne igre Podravka u 13. minuti prvi put odlazi na četiri gola razlike i kada smo pomislili finale idu u očekivanom pravcu Podravkine visoke pobjede mlade trogirske rukometašice golovima svoje najbolje igračice Ivane Petković dolaze na samo gol minusa 9:10. Do kraja poluvremena Trogiranke popuštaju u obrani što iskorišavaju Andrea Penezić i Ana Đokić za postizanje golova i vodstvo od 18:14 poslije 30. minuta igre. Iznenađujuće dobra igra mladih Trogiranki koje nisu nadigrane i sa malo više koncentracije i realizacija sedmeraca (2 promašena) rezultat je mogao biti i bolji za njih. Odlične Ivana Petković i na golu Marija Borozan.

U drugom dijelu je već sve sjelo na svoje mjesto i do 45. minute Podravka Vegeta ima visokih deset golova prednosti. U tom dijelu Podravka pokazuje svoju europsku igru sa puno obrana Ungureanu i brzih golova Lovrak i Gaće. No ta „euro“ igra nije dugo trajala već Trogiranke pomalo dostižu veliku prednost a ponajprije čvrstom obranom, raspoloženom Borozan i golovima Hrgović i Petković. Podravkašice sve do kraja finalne utakmice ne daju Zdravku Zovku da mirno dočeka kraj a ponajbolje se to vidjelo kada je uzeo time out minutu i pol prije kraja. Nakon odmora nije postignut gol i Podravka pobjeđuje 32:27. Koprivničke rukometašice slave osvajanje 15. Kupa Hrvatske. Najbolja igračica završnice Kupa Hrvatske je Andrea Penezić a najbolja vratarka sasvim zasluženo Trogiranka Marija Borozan. Čast da prva uzme pehar od Predsjednika HRS-a Sandi Šole imala je Mirandi Tatari, ozlijeđena kapetanica Podravke Vegete koja nije nastupala na utakmicama završnice Kupa.