Milan 5:1 Torino
Torino

Milan s Inzaghijem do drugog mjesta

Ivana Spahija • nedjelja, 19.04.2009.

Odličnom predstavom u posljednjoj utakmici 32. kola Serie A, Milan je kod kuće deklasirao fenjeraša iz Torina. Rossoneri su zahvaljujući hat tricku raspoloženog Filippa Inzaghija te pogocima Kake i Ambrosinija dostigli Juventus na drugom mjestu na ljestvici...

Pad u igri drugoplasiranog Juventusa na najbolji mogući način iskoristili su nogometaši Milana, koji su, izuzevši tek remi s Napolijem u susretu 29. kola, samim pobjedama došli vrlo blizu Staroj dami. Nakon remija Juventusa i Intera (1:1) u ovom kolu, Rossoneri su uvjerljivom predstavom na San Siru deklasirali Torino i s rezultatom 5:1 bodovno se izjednačili s Juventusom, ali službeno preuzeli drugo mjesto na ljestvici.

Što se samog susreta s Torinom tiče, mreža gostiju tresla se već u devetoj minuti. Beckham je izveo udarac iz kuta, a Inzaghi je glavom pospremio loptu u mrežu gostujućeg vratara Serenija. No, taj je pogodak poništen zbog zaleđa Milanova napadača. Tri minute kasnije odigrao se identičan scenarij u prostoru Torina, ali ovaj put je Pippo izbjegao zamku zaleđa, pa je Milan poveo s 1:0.

Raspoloženi Inzaghi put do mreže Torina ponovno je pronašao u 36. minuti, također nakon asistencije Beckhama, kada je glavom loptu zakucao pod gredu gola gostiju. Superpippo je odličnu golgetersku formu potvrdio u 60. minuti, kada je nakon dodavanja Ronaldinha matirao Serenija za veliko vodstvo Milana od 3:0. Osam minuta kasnije Sereni je srušio Ambrosinija u prostoru Torina, sudac pokazao na bijelu točku, a Kaka preciznim udarcem Milan odveo na nedostižnih 4:0.

Gosti su do počasnog pogotka uspjeli stići u 80. minuti, Franceschini je nakon izvedenog udarca iz kuta pronašao put do mreže Dide, ali je deset minuta kasnije uslijedio novi protuudar domaćina, koji su pogotkom Ambrosinija rezultat zaokružili na konačnih 5:1 za uspon na drugo mjesto na ljestvici. Milan sad, baš kao i Juventus, za vodećim Interom zaostaje deset bodova i teoretski ima šansu osvojiti Scudetto.