Čudesnih pet minuta Real Madrida

Borna Rupnik • utorak, 21.04.2009.

Nogometaši Reala svladali su Getafe u nevjerojatnoj završnici susreta na Santiago Bernabeu, preokrenuvši vodstvo gostiju, i to s igračem manje, za konačnih 3:2. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Gonzalo Higuain u sudačkoj nadoknadi...

Real Madrid i Getafe pružili su gledateljima na Santiago Bernabeu pravu nogometnu dramu. Iako pobjeda domaćina nikoga neće iznenaditi, ostvarena je u nevjerojatnom raspletu, a junakom dana - ne prvi puta ove sezone - postao je napadač Reala Gonzalo Higuain.

Fantastičnu utakmicu pogotkom je otvorio bivši Realovac, Roberto Soldado, koji danas brani boje Getafea. Svome bivšem klubu zabio je već u devetoj minuti, glavom pospremivši nabacivanje Estebana Granera u Casillasovu mrežu.

Vodstvo gostiju očito je šokiralo nogometaše Juandea Ramosa koji sve do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli stvoriti iole ozbiljnu šansu, dok je Soldado još u dva navrata pokušao zaprijetiti Casillasu. No, kada se mislilo da će Getafe u svlačionicu ponijeti minimalnu prednost, stvorio se Gonzalo Higuain i iz peterca iskoristio dodavanje kapetana Raula za 1:1.

U nastavku se očekivao juriš Kraljevskog kluba na pobjedu. Domaćini su zaista zaigrali agresivnije i konkretnije, ali ni Getafe nije ostajao dužan, a kada se mreža zatresla, opet je to bila ona Casillasova. Šest minuta prije kraja Juan Albin s petnaestak metara realizira protunapad gostiju za novo iznenađujuće vodstvo.

Međutim, Real je smogao snage za potpuni preokret. Samo dvije minute kasnije Guti pogađa slobodan udarac s 20 metara, ali u sljedećem napadu Getafe dobiva savršenu priliku za treći gol. Pepe u kaznenom prostoru gura Casquera, a sudac prvo pokazuje na bijelu točku, a potom Realovom braniču daje drugi žuti karton. No, Casillas brani Casquerov jedanaesterac i ostavlja Real u igri.

Uzavrele strasti na terenu vrhunac su doživjele u trećoj minuti sudačkog dodatka, kada je Higuain okrenuo svog čuvara i s ruba šesnaesterca opalio u lijevi gornji kut za golemo oduševljenje na stadionu i vrlo vrijedna tri boda.

U drugom susretu večeri Athletic Bilbao svladao je na gostovanju Numanciju 2:1 i ostavio je prikovanu na dno ljestvice. Iako su Baski gotovo 50 minuta igrali s igračem manje, Toquero i Llorente preokrenuli su vodstvo domaćina sa samog početka - pogodak je postigao Cisma.